Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:08 10.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Delphi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Филтър за DBGridнови  
Автор VladoVasilev (непознат )
Публикувано05.07.04 20:14



Мога ли да филтрирам данните, които даден DBGRid визуализира, без да филтрирам съответния DataSet, т.е. някои от редовете да не се виждат в DBGrid-a????



Тема Re: Филтър за DBGridнови [re: VladoVasilev]  
Автор andrew_nikoloff (void)
Публикувано05.07.04 20:25



Не можеш. Можеш да използваш друг DataSet за визуализация, но мисля, че ще е по-добре да си преразгледаш дизайна на програмата



Тема Re: дизайннови [re: andrew_nikoloff]  
Автор Vapi ()
Публикувано06.07.04 17:36



Какво му има на дизайна ?

----------
По склона към връх Фудзи плахо пълзи охлюв към самото небе.


Тема Re: дизайннови [re: Vapi]  
Автор andrew_nikoloff (void)
Публикувано06.07.04 19:29



Въпрос на лично мнение.
Не ми харесва фактът, че се опитва да визуализира част от записите от даден дейтасет. Според мен или останалата част от записите не са му необходими в момента (т.е. би било по-добре да си извлече само тях от базата) или се опитва да визуализира неподходящия дейтасет.



Тема Малко пояснение..нови [re: andrew_nikoloff]  
Автор VladoVasilev (непознат )
Публикувано10.07.04 15:12



Май трябваше да се доуточня:
Нека имам cdsCity,cdsCountry : TClientDataSet и в cdsCity поле COUNTRY_ID, което е ForeignKey към COUNTRY. Ако го направя незадължително, трябва в SELECT заявката нa qCity (това е Query-to, откъдето cdsCity взима данните) да направя LEFT/RIGHT JOIN, което е доста бавна операция и за голям набор от данни забавянето се усеща. Затова направих във таблица Country един системен запис ("ID;NAME" == "SYSTEM;'Не е въведен'"), и в cdsCity.BeforePost
Ako не е въведена стойност за поле "COUNTRY_ID" му присвоявам стойност "SYSTEM", т.е. "Не е въведен". По този начин обаче потребителя вижда в DBGrid-a, който визуализира данните от cdsCountry, запис "Не е въведен", което е малко тъпо.
Та това което исках да направя е да скрия само този запис (но все пак той трябва присъства в cdsCountry).



Тема Re: Малко пояснение..нови [re: VladoVasilev]  
Автор andrew_nikoloff (void)
Публикувано10.07.04 16:49



Ами не го селектвай от сървъра :) Просто го изключи от заявката



Тема Re: Малко пояснение.. [re: andrew_nikoloff]  
Автор VladoVasilev (непознат )
Публикувано11.07.04 14:29



Вярно....имам едно LookUp поле и мислех че няма да работи така...мерси :)




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.