Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:55 01.07.24 
Компютри и Интернет
   >> Delphi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Driver for MySQLнови  
Авторturtle (Нерегистриран)
Публикувано25.04.04 23:43



Дръпнах и инсталнах ZeosLib.Какъв драйвер трябва за връзка с MySQL сървъра и от къде да го дръпна.



Тема Re: Driver for MySQLнови [re: turtle]  
Авторv_automation (Нерегистриран)
Публикувано26.04.04 02:26



Здравей!
Нямям никаква представа кво е тва ZeosLib, нито пък съм работил с mysql, но на сайта на mysql си има драйвери за квото се сетиш.
http://www.mysql.com/
Нататъка се оправяш по линковете
Венцислав Александрийски.



Тема Re: Driver for MySQLнови [re: v_automation]  
Автор SDR (TaskMaster)
Публикувано26.04.04 13:06



Am da beshe proweril predi da dawash akal a?

Nawremeto kato polzwah zeos toj si hodeshe s drajwerite (libmysql.dll) ili barkam - be ot \bin directoriqta na instaliraniq mySQL mojesh da q namerish i da q slojish pri exe-to ili w sistemnite papki na windows ma twa e malko opasno i vodi kam DLL Hell

------------------------------
I got a COMPILER, and I'm not afraid to use it!


Тема Re: Driver for MySQLнови [re: turtle]  
Автор NikB (любопитен)
Публикувано26.04.04 17:03



V instalacionnata direktoria ima poddir lib, a v nego: kylix, mysql i postgresql.
Na teb ti triabvat vsichki dll ot mysql da gi slojish v windows\system za 9x, me ili v windows\system32 za nt, 2000, xp



Тема Re: Driver for MySQLнови [re: NikB]  
Автор PhantomASМодератор (няма)
Публикувано26.04.04 19:31



Май би вървяло и без да ги слага там - ами в директорията в която е програмата - нещо не съм любител на слагането на библиотеки то4но в системните директории. Не знам за MySQL -a ама новия FB си ба4ка то4но с локални библиотеки.

---
Колкото повече, толкова повече.


Тема Кеф ми е да си общувам с тебнови [re: PhantomAS]  
Автор NikB (любопитен)
Публикувано26.04.04 23:05



Да, можеш да си ги сложиш където искаш и да си направиш път до там :)
Нали знаеш последователността, в която се търсят файлове:
текущата директория, системните директории и пътя.



Тема Re: Кеф ми е да си общувам с тебнови [re: NikB]  
Автор PhantomASМодератор (няма)
Публикувано27.04.04 09:03



Естествено, че я знам -и тъй като съм наясно с начина по който се пишат инсталатори - от сорта copy-past на файловете - за това предложих да не се слага то4но в системната директория - най малкото, че ако има вече инсталирана (и още по лошо работеща ) версия на билиотеката - това ще доведе до конфликт- и само последната програма инсталирала библиотеката ще работи (а може и да не успее да си копира библиотеката).
Това го казвам по принцип - не конкретно за темата.


Така, че нека се опитаме да овладеем хаоса в Win/Sys директориите - като просто не го разширяваме с нашите дивотии ;-)))
P.S. - малко късно забелязвам, че и SDR го е казал.

---
Колкото повече, толкова повече.

Редактирано от PhantomAS на 27.04.04 09:04.



Тема Извинявайнови [re: PhantomAS]  
Автор NikB (любопитен)
Публикувано27.04.04 10:34



Извинявай, че се осъмних в знанията ти , за теб съм уверен, че не си от New Wave програмистите, които не знаят какво е командна линия.



Тема Re: Driver for MySQLнови [re: SDR]  
Авторv_automation (Нерегистриран)
Публикувано27.04.04 23:14



Ами по-добре даже би било и да зема аз да напиша 1 драйвер че да си доволен. Ти дистрибуцията от коята взимаш този dll сам ли си я написа или я свали от сайта който съм дал на човека? А, всичките тези неща дето си ги написал си ги пише в хелпа или ти си ги измислил?
Явно си акъллия а?
Венцислав Александрийски



Тема Защо то е...нови [re: turtle]  
АвторПakAз (Нерегистриран)
Публикувано28.04.04 10:44



Извинявамсе за намесата в тази дискусия , тъй като аз се смятам за лаик.
Но защо са тези драйвери, библиотеки и т.н. аз дори незнам закакво служи Zoslib/така ли се пишеше/. Но хванах инсталирах си MySQL друпнах му ODBC-то. И програмите си вървят та пушек се вдига. Незнам, но се чудя защо толкова го усложнявате. При мен всичко си върви със стандартните компоненти.


Дано съм уцелил темата която обсъждате.Извинете ме




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.