Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:48 25.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Delphi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Kirilizacia pod XP  
Автор VladoVasilev (непознат )
Публикувано25.03.04 14:14



Imam slednia problem:
Napravihme edna programa, neshto kato sklad-magazin. Problema e, che pod XP poniakoga nadpisite na Manutata i MessageDlg ne se kirilizirat i izlizat edni ieroglifi...
Napravi mi vpechatlenie, che vupreki che ne sme promeniali fontovete, nan niakoi formi menutata se kirilizirat, a na niakoi - ne. Osven tova na niakolko komputera s tozi proglem, ot \Control Panel -> regional and language options->Advanced->code page conversion table mahnah vsichki fontove, koito moje da se mahnat i tva se opravi...no na niakoi XP-ta(specialno na edno licenzirano) ne stava...
Osven tova, WordPad i niakoi kodeci imat edna opcia "Font script", koiato po default e western i ima sushtia problem sus simvolite, no kato se smeni na Cyrilic, i se opravia(mnogo chesto se sluchva na subtitrite na filmite).
Niakoi imal li e takuv problem i znae li lek za tazi bolka?
Kak da napravia tia fontove da ne zavisiat ot XP-to, ili ot Regional settings ili i az ne znam ot kakvo tocho zavisiat???



Тема Re: Kirilizacia pod XPнови [re: VladoVasilev]  
Автор andrew_nikoloff (минаващ)
Публикувано26.03.04 16:39



Значи шрифтовете в Делфи-то си имат charset - хубаво е той да е на RUSSIAN_CHARSET. Иначе за ХР-то погледни на какво е настроен Regional and Language Options -> Advanced -> Language for non-Unicode programs. Трябва да е на Bulgarian.



Тема Re: Kirilizacia pod XPнови [re: andrew_nikoloff]  
Автор VladoVasilev (непознат )
Публикувано26.03.04 19:49



Regional and Language Options -> Advanced -> Language for non-Unicode programs mi e nastroen na BULGArian, ama pak ne stava..
A tozi charset za shriftovete v Delphi kude tochno se namira???



Тема Re: Kirilizacia pod XPнови [re: VladoVasilev]  
Автор PhantomASМодератор (няма)
Публикувано26.03.04 22:29



Всеки компонент за който има property- Font - > CharSet - слагаш го както каза колегата обаче нещо много яко сте оплели конците.
Кажи под каква платформа е разработвана програмата - дано да не е Win9х + FlexType ;-))))), също не казваш нищо за версията на Делфи която ползва.
Май проблема Ви може да се окаже в Win-a ;-))) - не знам - но не ми звучи нормално това което си обеснил.

P.S.
Също така би било хубаво ако се постараеш да пишеш на кирилица.

---
Колкото повече, толкова повече.


Тема Re: Kirilizacia pod XPнови [re: VladoVasilev]  
Авторv_automation (Нерегистриран)
Публикувано26.03.04 23:32



Здравей!
Нещо не схващам как така си написал цяла програма и докато си я писал не си забелязал каде се намира тази настройка?
При това проблема ти не ми звучи да е в чарсета или в делфито. Това XP за България ли е изобщо?
Няма да се учудя ако програмата изобщо не е на делфи.
И като казваш че си настроил уникод настрайките да са на Български сложи ли и location да е България(важно е :) Ако не си може и да не стане.
Венцислав Александрийски



Тема Re: Kirilizacia pod XPнови [re: PhantomAS]  
Автор VladoVasilev (непознат )
Публикувано27.03.04 01:46



Програмата първоначално е разработвана на win98/flextype, наистина - тази версия със сигурност има проблем с кирилизациите... това ли е проблема?
Защо го дава само на XP и Win2000 и то не на всички компютри с такъв windows, а само на някои???



Тема Re: Kirilizacia pod XPнови [re: PhantomAS]  
Автор VladoVasilev (непознат )
Публикувано27.03.04 01:48



Версията е Delphi5 - enterprise edition. Освен това ми направи впечатление, че проблема с кирилизацията го има и на някои MessageBox-ове - там как да го оправия???



Тема Re: Kirilizacia pod XPнови [re: v_automation]  
Автор VladoVasilev (непознат )
Публикувано27.03.04 01:54



Здрасти!
Доста сме лаконични...даже май заядливи...
Програмата не съм я писал аз - сега очаквам в доразработката й. Програмата е писана на DELPHI5...location-a ми е България, XP-to (поне последния път) беше оригинално...със много специален Multilanguage support, на отделно CD.
Tова е.



Тема Re: Kirilizacia pod XPнови [re: VladoVasilev]  
Автор andrew_nikoloff (минаващ)
Публикувано27.03.04 12:12



Ако ползваш стандартните MessageDlg/MessageBox - те се показват със шрифтове, определени от настройките на Windows (виж Display properties -> Appearance). В такъв случай проблема вероятно е в настройките на Windows (или кирилската му поддръжка). Ако диалозите обаче са си твои... сещай се
Притеснява ме казаното от тебе, че "проблема с кирилизацията го има и на някои MessageBox-ове". Каква е разликата между тези с проблема и тези без него? На кои излиза кирилицата и на кои не?



Тема Re: Kirilizacia pod XPнови [re: VladoVasilev]  
Авторv_automation (Нерегистриран)
Публикувано27.03.04 16:13



Здравей!
Незнам с каква цел е инсталиран този специален Multilanguage support, на отделно CD но, аз бих направил така:
- инсталирам съпорт пака за XP ако не е нсталиран
- презаписвам системните шрифтове(ext .fon )(и даже всички шрифтове .fon +.ttf) на компютъра на който не вървят с такива от машина дето си вървят(пак с XP но първо правя ресторе поинт:) и ако и това не помогне преинсталирам XP-то на чисто. Ако компютъра е лаптоп ще си помисля доста преди до го преинсталирам :) (ама първо ще му направя 1 image за отскок :)
Венцислав Александрийски




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.