Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:10 08.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Delphi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема въпрос за UPX  
АвторUPX (Нерегистриран)
Публикувано19.03.04 14:47



Някой може ли да предложи някаква джаджа, с която да се замажат идентификаторите в хедъра на EXE-то, чрез които UPX си идентифицира компресираните програми и може да ги декомпресира ?

Или въобще някакво подобно средство за защита на EXE-то от ръчкане, пипане, дезасемблиране, декомпилация и т.н.



Тема Re: въпрос за UPXнови [re: UPX]  
Автор PhantomASМодератор (няма)
Публикувано19.03.04 18:49



Няма ;-))) - но за сметка на това мога да ти дам страница на която има всички познати компресори - и програми за тяхното декомпресиране ;-)))) има и за инсталатори и прочие ;-))))
Най-добрия вариант е да си свалиш кода на UPX (май беше свободен или има и подобен фрее компресор) и да го промениш.

---
Колкото повече, толкова повече.


Тема Re: въпрос за UPXнови [re: PhantomAS]  
Авторv_automation (Нерегистриран)
Публикувано19.03.04 23:24



Можеш да му дадеш страница с всички възможни компресори и декомпресори ама първо трябва до прочете повече книжки :) да се порови в нета и да си я открие сам :)! А, замалко да забравя най-важното, да ти се моли дълго и унизително и ако си на кеф ще си помислиш:).
Ако искаше щеше да му дадеш линк а не да се правиш на голямата работа, или можеби си мислиш че ще му е в повече и може да те напсува :)
Венцислав Александрийски



Тема Re: въпрос за UPXнови [re: v_automation]  
Автор PhantomASМодератор (няма)
Публикувано20.03.04 14:10



А бе пич - чудя се какъв ти е проблема - може би си вечерял с торба лимони, че си толкова кисел ;-))))) - не го приемай лично - ама като си толкова отворен що не публикуваш смислен отговор по подобна тема.

П.С. - това по темата
А на мен лично ми е писнало от такива които си мислят, че като са написали някаква каква да е програма - мога да сложат катинар който никой да не можа да разбие. За справка големите компании производители на софтуер - посочете ми поне един продукт - който има защита която да не свалена 24 часа след излизането му. Като си решил да се занимаваш с правене на софтуер - трябва да се примириш с факта, че има хора които пък ще ползват труда ти безплатно - както правят достатъчно от хората в БГ и не само!

---
Колкото повече, толкова повече.


Тема Re: въпрос за UPXнови [re: PhantomAS]  
Автор SDR (TaskMaster)
Публикувано20.03.04 18:15



Open Source rulz! Taka ili inache shte q polzwat bez pari i samo kojto se chustwa dostatachno bogat shte plati, pone da mogat da ti gledat koda i da kazwat breh che hitro go e izmislil tuka... i proche

------------------------------
I got a COMPILER, and I'm not afraid to use it!


Тема Re: въпрос за UPXнови [re: PhantomAS]  
Авторv_automation (Нерегистриран)
Публикувано21.03.04 05:19



Преглеждах някъв руски сайт и там имаше тема с заглавие от сорта "как да направиме програма така че да е по евтино да се купи отсолкото да се кракне". Идеята е колкото се може повече народ да си ползва програмата легално. Освен това идеята е да не може всеки смотаняк да ти подмени името и данните за контакт, което е доста по лошо от това да ти кракнат програмата.
Известните продукти се кракват доста по-лесно защото използват методи за защита които ги знаят много хора.
Според мене човека иска да си запази програмата от промени по текстовете и картинките а не от разбиване на защитата.
Венцислав Александрийски



Тема Re: въпрос за UPXнови [re: PhantomAS]  
АвторUPX (Нерегистриран)
Публикувано22.03.04 15:06



това за кракването и факта, че всичко направено от човек може да бъде също така разбито и променено от човек няма нужда да обсъждаме. това е така.

един малък факт, който с годините съм установил е, че благодарение на една такава дребна защита с малко цъкане тук там за да отвори още малко работа на желаещите да рушат и пипат, където не им е работа, спира един огромен процент от способните и най-вече желаещите да го направят. какъв е процента зависи от това колко си заслужава да си губиш времето да кракнеш и промениш нещо и колко ценно нещо ще придобиеш в резултат на това.

именно аз съм си направил някакви сметки по въпроса и затова исках малко feedback и опит по въпроса, защото ми липсват задълбочени познания с подобен род компресирани exe-та и най-вече бинарно PE-то къде и какво да пипна сам ръчно в хедърите и какви биха били последствията.



Тема Re: въпрос за UPXнови [re: UPX]  
Автор Dim_cR (непознат)
Публикувано23.03.04 10:14



Препоръката ми е - не ползвай UPX. Той принадлежи към групата на пакерите, чиято задача не е защита, а компресиране. Unpacking-а на UPX отнема на опитен човек не повече от 2 минути. Относно скриването - да възможно е, но онова за опитния и тук важи - достатъчно е да си погледне деасемблатора и става ясно. Ако искаш да си защитиш програмката ти препоръчвам да се насочиш към ASProtect, Armadillo. Това са два протектора с относително стойностна защита. А ако програмата струва много - не е лошо да помислиш за dongle protection.



Тема Re: въпрос за UPXнови [re: UPX]  
Автор PhantomASМодератор (няма)
Публикувано23.03.04 10:26



Присъединявам се към колегата - не ползвай UPX- защото можеш да му промениш фасона (разбирай някой стринг по който се идентифицира) ама не можеш да му промениш кода ;-))) който пък седи в exe-то. За тези които разбират - им трябва по малко от минута за да го разпознаят.

За другите методи които са споменати - за съжаление - само последната версия на Armadilo нямаше крак - до преди месец - сега не знам ;-)))) Освен това всички тези защити са платени и то мисля не са евтини.

Направи си твой метод за защита - така е най-сигурно - но не мисля, че си струва загубата на време - най-малкото - ако програмата ти се ползва на повече от 1-2 места - ще се намери някой който да я хакне ;-))))

---
Колкото повече, толкова повече.


Тема Re: въпрос за UPXнови [re: PhantomAS]  
АвторShaDoW (Нерегистриран)
Публикувано25.03.04 10:01



Мда, така е за UPX, прекалено комерсиален стана :)
Аз използвам PEcompact, за компресията.Мислех че ще ми върши работа и относно сигурността, но ми попадна UNPEcompact,и видях резултата.Наложи се да търся начин на защита, и ето го решението - ExeStealth. Това ExeStealth почти не е познато (Даже не съм виждал човек който да го използва), а върши добра работа. Първо компресираш с PEcompact, после на цената на 3к (които се прибавят към exe-то) си имаш защитено exe. При опита да декомпресирам програмата ми, в лог-а се записа "Couldn't Find PECompact signature", та предполагам че и с други компресори така ще стане - няма да я има сигнатурата. Хайде, пък ако не можеш да си намериш това което ти казах, ми кажи да ги кача някъде тези програмки..




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.