Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:18 01.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Delphi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Уникален PC-key  
Авторturtle (Нерегистриран)
Публикувано01.11.03 19:56



Как с помоща на системната конфигурация на PC-то може да се генерира ключ уникален за тази конфигурация, след което на базата на този ключ да се генерира потребителски ключ чрез който да се отключва(регистрира) дадено приложение което е инициирало генерирането на уникалния ключ за PC-то?
thank's



Тема Re: Уникален PC-keyнови [re: turtle]  
Автор Eventer ()
Публикувано01.11.03 23:50



Аз използвах номер на на HDD. Но той не е чак толкова уникален ;)
Интересно е да се извади номер на MB - дали някой ще подскаже нещо?

Дали завиването на крушка е софтуерен проблем?


Тема Re: Уникален PC-keyнови [re: turtle]  
Автор PhantomASМодератор (няма)
Публикувано02.11.03 09:42



Имаше подобна дискусия преди време - или не чак толкова подобна.
Значи единственото уникално (сигурно) нещо е MAC адреса на мрежовата карта - ама по едно време имаше кофти партиди и за това ;-))))
Най-добре според мен е да използваш собствен алгоритъм който да формира уникален идентификатор на база на няколко неща - HDD, Процесорен ID - ако има (някои P-та го имат), mainboard - ID, MAC адрес и прочие.
По другата част от въпроста ти - ако приложението ти се продава в няколко стотин екземпляра - не се мъчи - излишна загуба на време и средства, но ако е по-сериозно - ти препоръчвам да прегледаш готовите пакети за D/CB на пазара - няма нужда да преоткриваш топлата вода.

---
Е т'ва е живот!


Тема Re: Уникален PC-keyнови [re: PhantomAS]  
Авторturtle (Нерегистриран)
Публикувано02.11.03 22:05



Някакъв пример или линк.(Става въпрос за това как се генерира уникален PC key). И второ какво е това D/CB? Не ми е познато.Извинявам се за невежеството.
thank's



Тема Re: Уникален PC-keyнови [re: turtle]  
Автор naki (DOS/Win32 guru)
Публикувано02.11.03 22:59



D/CB = Делфи/C++ Builder




Тема Re: Уникален PC-keyнови [re: turtle]  
Автор PhantomASМодератор (няма)
Публикувано03.11.03 08:15



Аз говорех за собствен алгоритъм за изчисляване на уникален ключ - не съм намерил пример за такъв, но не е много сложно на базата на няколко уникални неща да сглобиш едно такова - даже и математика не е нужна - макар че ползването и ще направи сигурността по-голяма.
Другото което мога да ти посоча са няколко връзки към компоненти за изграждане на точно такъв тип защити - плюс евентуално trial time - защити.
Погледни тук - макар че Torry нещо умира - и не е обновявано от април тази година



---
Е т'ва е живот!

Тема Re: Уникален PC-keyнови [re: turtle]  
Автор NDeu (динозавър)
Публикувано03.11.03 20:14



Разгледай

статийки. Може би ще са ти полезни



Тема Re: Уникален PC-keyнови [re: turtle]  
Автор PecheniaМодератор (нема лабаво ;-)
Публикувано04.11.03 10:17



Относително лесен начин е да вземеш каквито серийни номера намериш в registry-то и да ги сглобиш. Самото сглобяване може да е по бабешки:
1 знак от 1 сериен номер + 1 знак от 2 сериен номер + ... + 1 знак от N сериен номер + 2 знак от 1 сериен номер ..., а може и да се прояви майсторство с контролна сума, криптиране и прочее.
Начина е лесен, и също толкова лесен понеже има програмки дето следят какво четеш и пишеш в регистрите.
Друг, далеч по интересен и сложен за реализация начин е да се четат стойностите от хардуера. Това са серийния номер на твърдия диск /хардуерния/, датата и модела на BIOS-а на дънната платка, модела на видеокартата, MAC-а на мрежарката и още някои интересни неща. За NT системи обаче това изисква известна квалификация.
Една защита се прави по няколко показателя - квалификацията на потребителите, за които се прави приложението, цената на това приложение, самия смисъл да се краква - ако например има месечен абонамент с ъпдейти може да е безсмислено продукта да се защитава и прочее. На едно мазе с 20 буркана компот е безсмислено да се слага метална врата с многостранно заключване и алармена система...

чети и дишай по-леко


Тема Re: Уникален PC-keyнови [re: Pechenia]  
Автор SDR (TaskMaster)
Публикувано04.11.03 18:04



ama ako ima 20-tina litra parwak?

------------------------------
I got a COMPILER, and I'm not afraid to use it!


Тема Re: Уникален PC-keyнови [re: Pechenia]  
Авторturtle (Нерегистриран)
Публикувано04.11.03 22:02



На мен ми трябва начин да взема номерата на хардуера.Не занам как става с някакви API функции ли?Но ако ми посочиш някои пример по който да се ориентирам ще съм ти много благодарен.А съм сигурен, че ти можеш да ме ориентираш тъй като следя постингите и мнението ми е, че си навътре в нещата.
Предварително благодаря
Човек най добре се учи от примери.
turtle...




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.