Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:10 02.07.24 
Компютри и Интернет
   >> Delphi
Всички теми * *Кратък преглед

Тема TWAIN Source Detection  
Автор bass (so deep!)
Публикувано08.07.03 17:43



Hi!
Опитвам се да използвам универсален подход за откриване на инсталираните TWAIN-драйвери в различните Win-версии. Проблемът идва от това, че в по-ранните версии (95/98/me) има запис в win.ini, докато в следващите (2000/XP) няма такъв. От своя страна 2000/XP (поне доколкото установих в няколкото машини, които прегледах) пише в Registry под \Windows NT\Twain, но само драйвера по подразбиране (а не всички достъпни).
Гледах в разни реализации, че се преравя директно директорията %Windows%/Twain (и всичко под нея), ма това не ми се вижда много fail-safe.
Някой ако се е занимавал, pls help!
10x и успешна работа :-\



Тема Re: TWAIN Source Detectionнови [re: bass]  
Автор PecheniaМодератор (нема лабаво ;-)
Публикувано09.07.03 13:08



"Универсалния подход" ме накара да се заровя в MSDN. Така и намерих как M$ работят с устройствата за взимане на образ:
http://msdn.microsoft.com/library/default.asp?url=/library/en-us/still/hh/still/stillimg_1qnd.asp
Разбира се, иска се малко ръчкане за да се подкара код за под Delphi, но това е бял кахър.

чети и дишай по-леко


Тема Re: TWAIN Source Detectionнови [re: Pechenia]  
Автор bass (so deep!)
Публикувано09.07.03 13:46



10x за интереса и усилията :-)
Този подход обаче не ме устройва, защото с него получавам изчерпателен списък на всички Imaging-устройства, а не само тези, чиито драйвери са с TWAIN-функционалност. За мен са важни само устройствата, от които мога да тегля директно картинки в приложението, независимо от ОС-а (тва последното го казвам в контекста на новata WIA-архитектура, за която прочетох покрай твоя линк. MS пак са се направили на интересни...).
BTW, направих си някои експерименти и установих, че подходът, който обявих за несигурен в първия пост (ровене в windows/twain), май ще се окаже най-верен. Оставам с впечателние, че дори Win-a си enumarete-ва TWAIN-устройствата точно по този начин (създадох на ръка фиктивни файлове по образец на съществуващите и те се появиха в TwainSources - разбира се, неработещи :-)) )
А пък на Twain.org не са счели за нужно (и с право) да навлизат в подробности за реализацията на TWAIN под разните Windows-и :-\\

Редактирано от bass на 09.07.03 14:47.



Тема Ooops!нови [re: bass]  
Автор bass (so deep!)
Публикувано09.07.03 14:45



Ако си бях отворил оригиналния Twain.h вместо да работя "наготово" с разни дърводелски freeware транслации (Twain.pas) за Delphi и сорсове, нямаше да ви занимавам с глупости.
В Twain32.dll си имало всичко необходимо, но трябва да се RTFM :-))
Pechenia, пак 10x!




Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.