Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:29 29.09.24 
Компютри и Интернет
   >> Delphi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема мод! къде са разясненията за сериините номеранови  
Автор PYTHON (ентусиаст)
Публикувано07.11.02 10:00



питам защото точно това щях да питам но гледам че бачка железарския магазин.
това теми табу ли са или какво?
точно щях да питам за делфи 6 и гледам че има проблеми.
проблем ли е това мод?
ти да не си дилър на борланд ?
не,ако е проблем да не питам



Тема Разяснения!!!нови [re: PYTHON]  
Автор PhantomASМодератор (стар ерген®)
Публикувано07.11.02 10:45



Това разяснение не е само за теб - а за всички които се блазнят да питат или пуликуват теми с warez отношение. Предварително искам да изясня, че нямам нищо общо с дитрибуторите на Борланд, както и на third party компоненти! В момента писането на Delphi ми е само хоби ;-)))

1. Мисля, че можеш да четеш - погледни името на форума - пише "Delphi" -май
а не "Delphi Warez"!

2. Намирането на warez информация - е лесно - можеш да го направиш където и както поискаш - включително и в лични писма до участниците в клуба - защо обаче трябва да се пълни клуба с безмислени теми - които по късно ако се използва търсачката - затрудняват.

3. Има си специални клубове за warez - включая и за Delphi - следя няколко - от години - и не искам този да се превръща в нещо подобно - мога и ще дам подробни разяснения - но искам да ги съгласувам с другия мод.

4. Основното нещо поради което трия подобни бележки е : Пенчо примерно пуска тема, че му трябва компонент. Ганчо отговаря - имам го - ама си дай мейла. Пенчо си дава мейла - след което следва върволица от желаещи да получат съответното нещо - и познай колко време виси и се пълни с глупости дадената тема - а тя реално няма нищо общо с клуба.
А и нещо друго - тази тема спира да бъде смислена и валидна с излизането на нова версия на даден компонент. Докато ако темата дава решение на проблем - от това може да имат полза повече хора - и тези които ще влязат в клуба след месец или след година.

5. Въпроса ти опира и до МОРАЛ!!!
Всички в този клуб, малко или много си вадят хляба с програмиране - както на теб примерно ще ти е неприятно да видиш(ако пишеш комерсиално), че Пенчо и Ганчо ползват твоя продукт за да вадят пари(често срещано явление в БГ). По същия начин можеш да отидеш да напазаруваш в кой да е магазин и да "забравиш" да платиш ;-). Това, че копирането на софтуер е по-лесно от излизането с пълна кошница от магазина без да платиш - е друг въпрос. Както и въпроса, че примерно има програми които струват повече пари от колкото работа вършат - именно за това е пазарната икономика - ако не ти харесва не го купувай(ползвай).

Това е малка част от това което имам да казвам по въпроса - мислех преди седмица да напиша моето виждане за клуба - т.е. каква информация ще е полезна за участниците, и какви евентуално "правила" е желателно да се спазват от тези които пишат тук.

---
Е т'ва е живот!


Тема Конкретен отговор... [re: PYTHON]  
Автор PhantomASМодератор (стар ерген®)
Публикувано07.11.02 10:50



За питането ти за Делфи 6... както и за тези които преди това искаха серийни номера за Kylix, Delphi и т.н.т - включая и регистрация на trial версията (да се пукнеш от смях )

Имаш достъп до интернет - търси - можеш да го намериш не само тук ;-)))) - и ти гарантирам даже, че ще стане по-бързо

---
Е т'ва е живот!


Тема Re: Разяснения!!!нови [re: PhantomAS]  
Автор PYTHON (ентусиаст)
Публикувано07.11.02 11:16



ОК мод!
благодаря че ми отговори. не че има някаква полза.
нямаше смисъл от толкова слова.
но няма значение мод.
едва ли съветите ти са ми от някаква полза.
копия на делфи мога да си намеря за няколко дни за 1-2 лева мод.
мога да си ги намеря и за 15 лв на славейков.
но не това е важно.
ми бедна държава сме . кво да се прави,бедна държава от бедни хорица.
не знам борланд колко копия са продали от първото делфи ,особеноо от онези сладки версии с цена над 1800 долара.
както и да е.
не виждам какво общо има делфи с морала?
и понеже коментираш програмистки морал ще ти кажа нещо - не ми пука на мен дали 1000 печовци или ивановци ми ползват сорсовете или каквото и да е.
пука им на тези програмисти които смотани и ограничени.
но да не се отклонявам от темата.
не виждам нищо лошо аз да искам или да питам нещо което нямам или пък да дам нещо или да кажа нещо на някой който е на зор.
мислех че за това е този форум тук.
ако не черпят хората нещо конкретно от тук ..........?
правила за делфи ще се пишат мод тук?
божичко!

не мисля да опонирам и да се занимавам с тук с друго освен с делфи,това което ми трябва ,това което имам,това което знам ,това което не знам.......
между другото - нямам никакъв морал.



Тема Разяснения po moralaнови [re: PYTHON]  
Автор SDR (TaskMaster)
Публикувано07.11.02 13:04



Tochno zashtoto sme baedna darjawica ne mojem da si pozwolim da rabotim za chest i slawa i koda nad kojto sme se potil dalgo razni lameri bez moral da go polzwat i da se biqt w gardite che razbirat neshto. Ako sled kato si prochel otgowora na Phantomas si beshe zatraq bez da se obesnqwash mnogo-mnogo shteshe da pokajesh che razbirash problema s softuera i negowoto sazdawane/polzwane. S towa si izkazwane naprawo se pisa w grafata "Nachinaesht-Zaedliwec" koeto dosta namalqwa weroqtnostta da se zasilq da ti otgowarqm smisleno na bezsmislenite ti waprosi (smislenite takiwa obache shte badat razglejdani). Predpolagam taka e i pri grugite deto go chetat toq forum...prawi si izwodite i gledaj da se sdobiesh s moral

------------------------------
I got a COMPILER, and I'm not afraid to use it!


Тема Разяснения по мораланови [re: PYTHON]  
Автор SDR (TaskMaster)
Публикувано07.11.02 13:04



Tochno zashtoto sme baedna darjawica ne mojem da si pozwolim da rabotim za chest i slawa i koda nad kojto sme se potil dalgo razni lameri bez moral da go polzwat i da se biqt w gardite che razbirat neshto. Ako sled kato si prochel otgowora na Phantomas si beshe zatraq bez da se obesnqwash mnogo-mnogo shteshe da pokajesh che razbirash problema s softuera i negowoto sazdawane/polzwane. S towa si izkazwane naprawo se pisa w grafata "Nachinaesht-Zaedliwec" koeto dosta namalqwa weroqtnostta da se zasilq da ti otgowarqm smisleno na bezsmislenite ti waprosi (smislenite takiwa obache shte badat razglejdani). Predpolagam taka e i pri grugite deto go chetat toq forum...prawi si izwodite i gledaj da se sdobiesh s moral

------------------------------
I got a COMPILER, and I'm not afraid to use it!


Тема Re: Разяснения po moralaнови [re: SDR]  
АвторPYTHON (Нерегистриран)
Публикувано07.11.02 13:33



тук съм за да взема и да дам а не да обсъждам какъв съм.
все едно съм влезнал в някаква мърлява селска кръчма .
нямам намерение да коментирам теми като морал,авторски права,заядливци,начинаещи ,професиналисти или др. подобни теми.
който желае да ми отговори ,желае ,който не иска няма нужда да ми разказва защо нямало да ми отговаря или кога щял да ми разказва.
па кое било смислено ,па кое не било смислено.......
считай че съм си затраял , и ще ти кажа защо. нямам намерение да започвам тука алибализми . загуба на време е това. гледал съм го тоя филм и ми е писнало вече.
и е смешно господине да коментирате човек когото не познавате,да давате оценки ,да правите подмятания или подобни.
ако имаш да ми кажеш по моите въпроси нещо ,ще е добре. друго няма какво да си разказваме.



Тема Re: Конкретен отговор...нови [re: PhantomAS]  
Авторпитoн (Нерегистриран)
Публикувано07.11.02 14:02



аз си помислих че ще ми направиш едно копие на диск.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.