Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:51 11.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Delphi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Snake in Delphiнови  
АвторStudent (Нерегистриран)
Публикувано01.10.02 13:51



Imam malka ideya no iskam wse pak da popitam za malko po sigurno. Prawq igrata Snake i kato za Obekta Snake izpolzwam classa TButton kato imam edin masiw w koyto gi syhranqwam. Sled kato gi syzdam i po wreme na igrata postoqnno dobawqm poweche opashki kum zmiqta t.e. kum masiwa pribawqm oshte edin button i taka se poluchawa zmiqta mi obache neshto ne mi hareswa kato cqlo ideqta ako nqloy ima predlojeniq molq da pomogne sled wreme igrzta shte izleze i w 3d wariant no purwo neka da naprawq logikata i posle.
Blagodarq predwaritelno



Тема Re: Snake in Delphiнови [re: Student]  
Автор ess (...и бира чадо!)
Публикувано01.10.02 14:06



Ами направи си наследник на TGraphicControl и пренапиши (override) Paint метода. В TGraphicControl си имаш Canvas, който може да рисува линии, правоъгълници и прочие... Т.е. вземи си направи компонент TSnake = class( TGraphicControl ).

Това с бутоните ми изглежда меко казано странно, да не кажа дървено...

---
Не е важно да си добър, важното е да си ман-и-як!


Тема Аз имам по-добра...нови [re: Student]  
Автор Koтapakът нa Шpьoдинrep (Bloody Furious)
Публикувано01.10.02 18:47



идея... защо не си направиш змията със малки forms (BorderStyle -> bsNone (и съответно без sysmenu), като ги и криеш от таск-бара), които ще обикалят по десктоп-а и ще похапват иконите на юзърите (които няма да знаят, че това е равносилно на delete). При изяждане на IE ще получават бонус 35 удължения на опашката (респективно forms), а на My Documents - 70 удължения на опашката. Играе се до BSOD или Reboot (което е по-бързо). Успелите да постигнат Reinstall From Scratch печелят като допълнителен бонус ReFormat...

Ммммм...

There are three determined states the cat could be in: Alive, Dead, and Bloody Furious.


Тема Re: Snake in Delphiнови [re: Student]  
Автор NDeu (минаващ)
Публикувано02.10.02 08:38



вж.


Snake Kolya Программу скачали: 0
Старая- добрая игра Змейка. Игра сыровата- не работает пауза и есть еще несколько недоделок, но играть можно.. Писал для себя, чтобы играть за уроками- у нас на компьютерах игр нет.
Обс: цвета можно менять в ini файле, а если экран сотрется, жмите кнопку R.
Скачать: исходные тексты демонстрационный EXE файл посмотреть скриншот


Аз не съм я разглеждал, но по принцип е добре да видиш как друг го е направил.

Не се притеснявай от котешките усмивки

Спомнам си, че и на мен това ми беше първата игра
Е, това беше в далечната 1983

Редактирано от NDeu на 02.10.02 08:47.



Тема Re: Snake in Delphiнови [re: NDeu]  
АвторStudent (Нерегистриран)
Публикувано02.10.02 08:45



Brawo we tazi idea za izyajdane na iknonite mi se stori neweroqtna towa shte e super i naistina weche mi dopada. :+))))
Shte sedna da razbazikam malko da widim kakwo shte stane ako imam nujda ot pomosht nadqwam se da mi pomognesh



Тема Е, не очаквах [re: Student]  
Автор Koтapakът нa Шpьoдинrep (Bloody Furious)
Публикувано02.10.02 18:05



да я вземеш на сериозно... По принцип е осъществима, ама нейсе...

There are three determined states the cat could be in: Alive, Dead, and Bloody Furious.


Тема Re: Snake in Delphiнови [re: Student]  
Автор MetAlex (непознат )
Публикувано02.10.02 19:10



o6te ne sam pro4el maneniata ostaweni ot drugite, no igrata Snake naprawih predi godina za Pascal. Moga da ti dam "logikata" ako iska6. Edistwenoto, koeto ostana ot edno wreme e 4e ne se napanah da naprawia "opa6kata". I wse pak na twoite uslugi.
metalex@gbg.bg



Тема Re: Snake in Delphiнови [re: NDeu]  
Автор Kikimor (непознат )
Публикувано03.10.02 15:54



eeeehh :) kato kaza pyrwoto igrence .... moeto tetris beshe :)))) na asembler za Z80 :)) heheh, kakwi godini biaha .....




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.