Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:17 10.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Delphi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Plug-in архитектуранови  
Авторm (Нерегистриран)
Публикувано19.09.02 21:37



Кажете нещо по въпроса или дайте линкове с информация (най-добре и с примери). Започвам да пиша едно проектче, което ми се ще да може да бъде разширявано, но не знам как да подходя към приложението така, че да може да поддърша плъгини. Сигурно ще трябва да има някакво ядро, което да разбира някакъв скриптов език или нещо подобно. Ако някой е писал или се е занимавал с подобни работи, нека да драсне един-два реда.

Мерси!



Тема Re: Plug-in архитектуранови [re: m]  
Автор PhantomASМодератор (стар ерген®)
Публикувано19.09.02 23:09



От доста време се занимавам с това -и съм прегледал пове4ето неща за Делфи -

ето ти двете неща които според мен си залужават вниманието :
AtharaSoft - SmartPlugIn


UIL PlugIn System


Обаче по добре е да си проектираш (на базата на тези две) твой plugin engine - така най-добре ще можеш да го интегрираш в това което правиш

---
Е т'ва е живот!

Тема Re: Plug-in архитектуранови [re: m]  
Автор SDR (TaskMaster)
Публикувано20.09.02 11:30



Reshenieto go wijdam po sledniq nachin:

1.Dobre proektirano OO main qdro s mnogo public proceduri (na buci)
2.Plugin=DLL s pone edna fiksirana whodna tochka
3.LoadLibray/GetProcAddress/Call kato se podawa parametar main qdroto pa plugina da se registrira sam kadeto trqbwa. Ako Pluginite sha sa taskSpecifik to moje da se podhoi i kato osnownata whodna tochka na DLL-a sled izwikwane da warne nekaf obekt koto main modula da si jitkakakto mu haresa.

------------------------------
I got a COMPILER, and I'm not afraid to use it!


Тема Re: Plug-in архитектуранови [re: m]  
Автор NDeu (минаващ)
Публикувано20.09.02 12:24



вж.





Тема Re: Plug-in архитектуранови [re: PhantomAS]  
Авторm (Нерегистриран)
Публикувано20.09.02 21:57



Мерси за инфото :)

За първата система - не разбрах дали е free, но ще се опитам да си сваля нещо и да поогледам форумите на сайта им.

За втората - UIL Plugin System е заменена от комерсиaлната UIL Plugin Framework. Линка за даунлоуд на UIL PS с free source code за D3, 4, 5 и 6 съответно не работи..... Дали случайно я нямаш някъде на архив?



Тема Re: Plug-in архитектуранови [re: NDeu]  
Авторm (Нерегистриран)
Публикувано20.09.02 22:01



Мерси за линка, прочетох го по диагонала и мисля, че ще ми свърши работа :)



Тема Re: Plug-in архитектуранови [re: SDR]  
Авторm (Нерегистриран)
Публикувано20.09.02 22:03



И аз горе-долу така си го представях. Правил ли си нещо подобно на практика или е само идея?



Тема Re: Plug-in архитектура [re: m]  
Автор PhantomASМодератор (стар ерген®)
Публикувано20.09.02 23:21



Случайно или не - имам ;-)))) - проблема е 4е реално от това можеш да ползваш малко - но ако оставиш адрес ще ти пратя - мисля обаче 4е можеш да я намериш в сайтовете за компоненти - потърси - ако не - ще поровя в моя архив

А иначе мисля, че и другия пакет го имам - но за съжаление без сорс :(((

---
Е т'ва е живот!


Тема Re: Plug-in архитектуранови [re: PhantomAS]  
Авторm (Нерегистриран)
Публикувано21.09.02 20:38



Мерси, свалих го от Torry и тия дни ще го ръчкам

> проблема е 4е реално от това можеш да ползваш малко - в какъв смисъл малко, не става ли за сериозна разработка или поне да си базирам моята система на неговата идеология?



Тема Re: Plug-in архитектуранови [re: m]  
Автор PhantomASМодератор (стар ерген®)
Публикувано22.09.02 00:46



ами просто това е базата - на която можеш да стъпиш - а останалото - ще трябва да направиш сам - а то е по -голямата част

---
Е т'ва е живот!



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.