Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:22 28.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Delphi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема стандартни иконки за бутони?  
Автор gydi (GGG)
Публикувано18.04.02 15:29



Къде се намират ,или има ли ги въобще картинки за бутони от рода на -new/празен лист/ отказ/червено кръстче/ и т.н. в Делфи ?
ако не -откъде да ги търся?

/има ги в в win32 tollbar но не мога да ги извадя от там/-не се смейте!!!



Тема Re: стандартни иконки за бутони?нови [re: gydi]  
Автор Eмилиo (Шемет...)
Публикувано18.04.02 16:14



хехехе, ще ме сбъркаш :)))
нищо де провери си в директорията:
C:\Program Files\Common Files\Borland Shared\Images\Buttons



Тема Re: стандартни иконки за бутони?нови [re: gydi]  
Автор Pechenia (нема лабаво ;-)
Публикувано18.04.02 16:54



Ако държиш на Win/XP стил, можеш да изкормиш shell32.dll файла от windows\system32 директорията - тука Win-а си крие иконките за системна употреба. Изкормянето става най-далаверско с Microangelo, ма може и с някоя програма за изчекване на иконки от EXE - Resource Workshop ми подсказаха.
Смисъла да ползваш Win иконите е ясен - програмата си пасва на средата и изглежда по pro... Па и ако върши работа, цена няма...

чети и дишай по-леко


Тема Re: стандартни иконки за бутони?нови [re: Eмилиo]  
Автор gydi (GGG)
Публикувано18.04.02 18:11



проверил съм, няма ги там. има всичко друго но не и тези стандартните
що *.bmp съм разгледал. може само в toоlbar от win32 секцията да си ги адеднеш само там ги виждам. вероятно те са запазена марка на microsoft затова борланд не ги предлага стандартно



Тема nai-vajnotoнови [re: Pechenia]  
Автор Wise Guy (да бе умен...)
Публикувано18.04.02 22:24



Nai-vajnoto e da se nauchish da kradesh. Kakvo pitash otkude da gi vzemesh kato shtom mojesh da gi vidish znachi gi imash. Nqma da namerish nikude svqstna kolekliq s icons i glyphs, taka che se zahvashtai s MSPaint, Resource Hacker, Microangelo i kradi na volq. A puk ima i drugo predimstvo, po-dobre e sam da si gi napravil shtoto znaesh koe kude e i ako nqmash tochno kakvoto ti trqbva da si go namerish za 1-2 min. Az sum si svalil ~10MB glyphs ot edna kolekciq i kakvo... kato ne moga da namerq edno sred 30000 za kakvo mi sa tolkova ??

by Wise Guy



Тема Re: стандартни иконки за бутони?нови [re: gydi]  
АвторNiL^ (Нерегистриран)
Публикувано19.04.02 00:11



Знаеш ли аз какво правя в такива случаи - Print Screen, PaintShop Pro, Paste и режа... малко е трудоемко, но е приложимо..



Тема Re: nai-vajnotoнови [re: Wise Guy]  
Автор gydi (GGG)
Публикувано19.04.02 10:55



Лошото е в краденето и свалянето че в момента имам над 1000 архива със страшно ценни работи -но когато ти потрябват върви търси в нищо не подсказващите ги имена кое какво е. Помня че бях свалил някакви огромни архива с бутони и иконки и 2-3 дена само съм ги разглеждал. Абсолютно съм сигурен че най малко 2 програми за крадене на ресурси съм свалил но кои са те.

Не знам дали си чувал но има доказана теория че почти всички картини и склуптори на гениите си имат образци които те са видоизменили гениално за да се получи шедьовър.

Също така съм чел че основната причина за да се измисли обектното програмиране е да не измислят програмистите колелото по хиляди пъти а да използват готово създадените неща.



Тема Re: стандартни иконки за бутони?нови [re: NiL^]  
Автор Wise Guy (да бе умен...)
Публикувано19.04.02 13:13



tochno za takova kradane govorq. svalqneto na kolekcii ne e kradene...!!?

kradene rulz. ai4a0

by Wise Guy



Тема Re: стандартни иконки за бутони?нови [re: gydi]  
Автор NDeu (новак)
Публикувано19.04.02 13:25



Можеш да ползваш Windows\system\Shell.dll




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.