Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:54 28.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Delphi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Предложение за Delphi siteнови  
Автор Pechenia (нема лабаво ;-)
Публикувано02.02.02 23:20



За желаещите да участват в създаването на сайт посветен на българските потребители на Delphi:
http://www24.brinkster.com/emildimitrov/delphisite.asp
За съжаление ми беше по-лесно да пиша с английски букви, а пък английския ми не е безупречен...
Какво работи в момента:
- на желаещите регистрация ще изпратя име и парола, с която могат да публикуват свои материали
- Search машината работи, за сега само с фиксиран низ. Скоро ще работи с всички нормални екстри на една добра търсеща машина
Какво не работи:
- засега няма upload на файлове. И без това съм на free хостинг, тъй че не ми се рискува. Скоро ще направя тестове, ако са успешни ще сложа и upload
- нямам multilanguage. Site engine-то го поддържа, ама като има какво да се превежда ще я пусна :-)
- не съм сложил форум. Проблемите са изцяло дизайнерски, а там не съм голяма сила. Пък искам форума да е интегриран в системата, инак форуми бол...
- не съм сложил защита срещу HTML. Имам я, ама се чудя какъв Meta език да сложа, че да може да се публикуват свободно връзки, форматиран текст и т.н. Та евентуалните "хакери" ще са щастливи за известно време... Все пак моля за сериозно отношение - все пак целта е съвсем различна...
Всъщност главната ми цел е да видя колко ентусиасти са останали, и всеки ще е добре дошъл - с идеи, материали, критики и люти думички...
С удоволствие ще отговоря на всеки, мяра според мяра...

чети и дишай по-леко


Тема Re: Предложение за Delphi site [re: Pechenia]  
Автор XE (новак)
Публикувано03.02.02 08:09



abe kvo stana s birata?A?Predlagam sreshta na bira i meze(bez meze ne vyri)..A?
(one little question: kyde she se sreshnem kat sme ot razli4ni sela?A?;)

i tyi kakto si sedia i si mislia za bira i meze mi hrumva imeto na site-a da e:

www.delphi-681.bg // www..bg e primerno(no ne losho kat ideia. ka4 para she e?)

ideiata spored men e dobra. Hem niama da se zabravia koga BG-to se e pryhnalo na toia sviat.

kvo she kaish.

Ta takaaa da vidim sega kvo si ni napraviiil(xe xe xe:):
-pyrvo ne moga da razbera sho se fyrliate na tva jylto nali ne pravim "Jylti Stranici" kak i da e tva se nadiavam she se opravi.i onova ognenoto abe bez da se obijdame ama e mnoo cigansko no neka sedi kat za sega.XA XA XA vidiah FUN mnoo iako maina super FUN e.mnoo FUN-sko YES.kat ideia e dobre.
-vtoro abe ay da ne po4vam vtoroto shooto az obshto vzeto gledam dizayna. no zashto az gledam dizayna?A?zashto? zashtoto prez poslednite dni razgledah nikoy i drug site bez opredelena cel i imashe nay razli4ni takiva no imashe mnoo iaki takiva det da ti napylnat okoto i nay-vajnoto da ti svyrshat rabota.(dori i da ne znaesh kvo iskash).Imam predvid podredbata byrzo i to4no znaesh na kvo cykash i kyde otivash.a pri tebe mnoo sa razprysnati menuto i logina i searcha - sybraha mi se o4ite.
-treto moje da dobavish osven dneshna data i kolko posititeli ima v momenta. na join as kat pishesh parolata ne e sys ***, a tribva i confirm da ima. kat pishesh e-maila niama proverka dali e validen vkarah mu boza i me prie.Eto ti i pyrvia ERROR za site-a

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
ADODB.Field error '800a0bcd'

Either BOF or EOF is True, or the current record has been deleted. Requested operation requires a current record.

/emildimitrov/delphisite.asp, line 157
-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
Ey tva neznam kvo zna4i. Proveri si go.mislia 4e stana shoto ve4e se biah join-al i opitah otnovo s join as - a pyk to kvo pravi.napravi vyzmojnost za sign out.i nedey izpolzva ikonite ot delphi shoto may sa zashtiteni s niakvi prava ne sym siguren oba4e.Ima oshte edin bug ama triabva sam da si go vidish otivash na edit article vyv links i po4vash da dvijish cursora na liavo i diasno - na men mi ostavia diria neznam sho ti she kaish. pak vyv links tribva da da napravish ne avtomati4no da ti podravniava a kakto e vyvedeno ot potrebitelia taka da si ostane, shoto az vyvejdam i si go formatiram texta a pyk to mi go omaza i sloji na dva reda.Da ne govorim 4e kat napishesh link kyde kyde po udobno she e ti da go razpoznaesh 4e e takyv a ne da pishesh na HTML. nay malkoto go napravi kakto e tuka vyv foruma.mejdu drugoto ve4e sviknah s interfeisa.

a sega az predlagam ti si go pishi tam na razvalen angliiski a pyk az she go prevejdam na български i latin-bylgarski. a?

ay stiga tolkova neka i drugite da kajat po neshto

ps:hmm ne moa da razbera sho vseki po4na da pravi na novo i novo ve4e napravenia ot Aquilax page prosto she dobaviame kym negovia ili moia;) a?

xeon_bg@yahoo.com
10x



Тема Re: Предложение за Delphi siteнови [re: XE]  
Автор Pechenia (нема лабаво ;-)
Публикувано03.02.02 09:04



Здрасти!
Първо да кажа, че направих update. Добавил съм форум към всяка тема и съм отстранил някои грешки. Та ще се наложи да се регистрираш наново... За в бъдеще няма да пипам базата, та регистрацията ти ще си стои.
Относно бирата: ако съдя по "майната", ще трябва да намерим място между София и Пловдив... За мен не е голям проблем, ама се съмнявам за останалите. Та офертата ще стои за събота/неделя. Дотогава всеки заинтригуван ще намери вариант да се изкаже и заедно да намерим вариант.
Относно сайта: имам малко време, та засега ми е трудно да си рисувам собствени иконки, пък и за момента не ползваме нищо с комерсиална цел. За метаезика си прав, просто е въпрос на малко време. А дотогава желаещите ще трябва да се оправят с HTML - нека има възможност да си пооцветят текста. Default и Fun са просто имена на CSS файлове, и такива може да се направят колкото ни душа иска. Съгласен съм, че сайта не изглежда много дивашки, ама просто работи... Работи дотолкова че можеш да се регистрираш, да постваш свои данни, да създадеш собствен клон в дървото, да участваш във форумите и да ползваш Search машината - т.е. да правиш 90% от нещата в един сайт /е, има още да се пипа/. Освен това имам remote control над целия сайт - т.е. мога да го администрирам без да пипам в базата.
Хубаво е да се разбере, че този сайт за разлика от един HTML е поставен в база данни и е много лесно пренаредим - той имитира файлова система, в която е лесно да поставиш нов файл, да изтриеш стар, да редактираш. И работи, т.е. той "диша", а не е просто дрешка. Абсолютно съм съгласен за циганския банер, ама така ми беше най-лесно да сложа нещо отгоре.
За превода много добре, ама трябва първо да се разберем каква ще е структурата на менютата, нещо от сорта:
Home
FAQ
Search machine
Members
...
Help
Authors
...
Links
...
и т.н. Понеже това което съм сложил е много, ама много примерно. И няма нищо по-лесно от това да го сменя - в самия сайт е заложено да може да се "саморедактира"...
Та очаквам предложения за структурата на менютата. И за съдържанието в тях. Чао засега, ще се включа довечера.

чети и дишай по-леко


Тема Re: Предложение за Delphi siteнови [re: Pechenia]  
Автор AquilaX (познат)
Публикувано03.02.02 19:03



Браво добре си го направил.
Значи ето и критиката :)
Имаш доста странна навигация в смисъл че като съм влязал едно подниво надолу не виждам нивата отгоре и трябва да се върна назад и да си избера. Аналогията с файловата структура наистина е удобна но според мен е по-добре да ползваш "tree" отколкото "dir" :)
Написах нещо във форума и така и не го видях повече като влязох отново.
Това "Default" "Fun" си помислих че са част от търсенето :)
А ето и една грешка от самото търсене:

Microsoft VBScript runtime error '800a000d'

Type mismatch: 'aRS'

/emildimitrov/delphisite.asp, line 357

Сега може и да изглежда разумно търсенето да е разположено долу но при една по-дълга статия например. Доста време ще ми трябва за да го намеря. Въобще според мен "дъното" е най-пренебрегваната част от една страница. Например някой да си спомня какво пише най-отдолу на тази страница въпреки че я е виждал поне 100 пъти.

Значи това е засега. Успех.

AquilaX

____________
умният знае кога да говори, мъдрият знае кога да мълчи


Тема Re: Предложение за Delphi siteнови [re: Pechenia]  
Автор Pechenia (нема лабаво ;-)
Публикувано03.02.02 22:36



Благодаря за всички мнения и критики. Ще се старая да отстранявам всички грешки и гадости възможно най-бързо. Е, и аз имам някакви проблеми с времето, като всички нормални хора. Та понякога пиша и по някоя глупост. Надявам се утре вечер да имам доста по-стабилна версия. И разбира се, ще очаквам още критични /и капризни :-)/ забележки.

чети и дишай по-леко


Тема Re: Предложение за Delphi siteнови [re: Pechenia]  
Автор XE (новак)
Публикувано04.02.02 07:23



takaaaa!
sho se otnasia za menuto ne moa da razbera shto ne haresvate moyto t.e. na Aquilax. to si e mnoo hubavo samo triabva da se mahne i dobavi tuk-tam po neshto
ako vse oshte ne si vidial proizvedenieto mi vij go na:

.
Naysh li kvo mi hrumna sia sho ne izteglish tva deto sym napravil moje i na tva na Aquilax () po tvoi izbor, za da mu zemesh interfeisa pyk ostanaloto ti si znaysh.a?



Тема spicialno za vklu4ilite se dove4eraнови [re: Pechenia]  
Автор XE (новак)
Публикувано04.02.02 07:44



pyrvo zashto triabva da otida v Authors da cykna na mene si i 4ak togava da vidia Edit articles?I kakto taka si otivam, cykam si az na na edit pisha si kvoto znam cykam add i BUM opa tozi article otide pri avtorite! kvo stana?

(Block keyboard and mouse) sega e pri avtorite



Тема Re: spicialno za vklu4ilite se dove4eraнови [re: XE]  
Автор Pechenia (нема лабаво ;-)
Публикувано04.02.02 09:43



Ето каква е идеологията на сайта:

сайта представлява дърво. Това дърво е поместено в база данни, т.е. менютата се генерират, а не са статични. Всяко клонче на това дърво има автор, т.е. само автора му /и потребител с права на администратор/ може да пипа в това клонче. От това клонче можеш да си пуснеш нови клончета и т.н., докато си организираш собствено дърво в този сайт - идеята е автора да не е ограничен в една страница, а да може да си подреди собствените проекти, виждания, статии и т.н. Затова ми е и малко трудно да взема друг интерфейс - просто си представи един достатъчно "разклонен " сайт с много потребители и менютата ще станат доста по-зле от старт менюто на Windows. Иначе от вашите сайтове /по-специално от твоя/, ще вземем цялата структура на менютата, т.е. данните ще са разположени точно по този начин.
Може би не си забелязал, но всеки клон има тип, засега са само folder и article. Идеята ми е по-натам да развия типовете в 'статия','компонент','форум' и т.н. Това е заложено и в Search машината - в нея можеш да укажеш че търсиш само в един тип или във всички.
Изграждането на сайта за мен ще има три стъпки:
1. Ще направя 'машината' да работи добре, т.е. да е лесна за работа
2. Ще натъпчем началните данни в нея
3. Ще оставим всеки регистриран член да допълва тези данни
Няма да стане много бързо. Но веднъж направен, сайта ще се изгражда много лесно, ще е лесен за администриране /аз нямам желание да съм админ/ и ще се изгражда от всеки потребител. Затова са и трите стъпки, затова и не тръгнах по пътя да създам интерфейса и после да трупам данни в него - например ми се наложи да преправям два пъти структурата на базата. Ако имах вече много материал, това преправяне щеше да е изключително трудно/.
Аз продължавам да работя по-сайта, и те уверявам че всички забележки се взимат в предвид и на тях се гледа изключително сериозно - все пак сайта се прави не за мен, а за всички нас.

чети и дишай по-леко


Тема Re: Предложение за Delphi siteнови [re: AquilaX]  
Автор Pechenia (нема лабаво ;-)
Публикувано04.02.02 09:55



Благодаря за мнението.
Ще помоля да прочетеш отговора ми на XE. Специално искам да подчертая, че всички мнения ги взимам много насериозно, и че не се срамувам да взимам акъл или добра идея от никого.
Много от проблемите идват оттам, че не мога да обясня, по-точно да предам моите виждания и разбирания така, че да са разбираеми за другите. За момента и само аз ръчкам като администратор, но скоро - до края на седмицата - ще ви дам администраторски права. Идеята е администратор на сайта да е човек, който желае да се занимава с тази работа. Или пък няколко човека.
За структурата на сайта: сайта представлява дърво. Всеки елемент в него има тип /засега само folder и article/, които после ще играят важна роля. Търсенето по тип е заложено в търсещата машина, но с нея е трудно да се усети - просто в дървото няма достатъчно данни. Идеята ми е после човек да каже: търся tcp/ip само в 'компоненти', или само във 'форуми'. Всеки елемент от дървото си има автор - т.е. само той и администратора могат да пипат в него. Иначе всеки може да чете. Идеятя е всеки потребител да си изгради собствено дърво. Иначе форумите са залепени към всеки елемент, и там може да участва всеки регистриран потребител.
След ден-два ще публикувам и пълно описание на сайта, като ще се надявам да привлечем още хора - в крайна сметка начинанието ще е успешно само ако хората се интересуват.
Структурата на менютата ще я взема от вашите сайтове - като ще взимаме в предвид и мнението на всеки.
Айде чао засега, че имам да бачкам - по сайта също.

чети и дишай по-леко


Тема Помощ, молянови [re: Pechenia]  
Автор Pechenia (нема лабаво ;-)
Публикувано04.02.02 11:34



За изграждането на сайта ми трябват следните неща:
1. списък с поддържани теми, например:
статия, форум, книга, VCL, ActiveX, трик, персонална страница, папка, новина и т.н.
2. иконка за всяка предложена тема. Размер 16x16, формат JPG, BMP, GIF.
3. Заглавен банер, т.е. картинка която да стои отгоре на сайта. Фон: прозрачен /за да могат да се сменят темите/, формат JPG, GIF, BMP. Размер: приблизително 50х400, но може да варира
4. Теми с CSS. Дал съм CSS-то на темата default. Моля желаещите да оформят собствен стил да се съобразвяват с приблизителни размери на шрифта. Както и да дават име на темата - английско и българско.
Благодаря на всички поддръжници. Материалите пращайте на pechenia@abv.bg
Единствената морална награда която мога да предложа е включването в списъка на създателите, с похвално слово и почетен майл.

чети и дишай по-леко



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.