Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:01 12.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Delphi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: BG Delphi web site Може би го има?нови [re: Engineer]  
Автор Wise Guy (да бе умен...)
Публикувано08.04.02 23:11



Razgledah polojenieto i dosta me zaribiha tezi services. Za $1 ne pisheshe nishto?

Tiq iskat li da si licenziran potrebitel na Borland i t.n?

by Wise Guy



Тема Re: BG Delphi web site Може би го има?нови [re: Wise Guy]  
Автор Engineer (непознат)
Публикувано09.04.02 09:38



ОК! За 1$ - Залегнало е в устава. Организацията е съдебно регистрирана по Закона за лицата и сенейството и е с иделана цел. Не е задължително да си лицензиран потребител. Често се получава информация от Борланд, осъждат се проблеми и решенията им. Интересно е. Аз съм член от 1997 г.



Тема Някои идеинови [re: Цвeтaн Цвeтkoв]  
Автор ДъpвeнФилocoф (откачен)
Публикувано09.04.02 15:59



Мисля, че при изграждането на такъв сайт трябва да имаме предвид следното:
1 Основния език трябва да е български, евентуално с английска версия. Все пак става дума за български сайт. Сайтове на английски - дал Господ.
2 При наличието на толкова ненужна литература за Делфи на български трябва да включим пълно и детайлно описание на всички стандартни компоненти и класове, средата за програмиране с всички найни възможности, подробно описание на ОО Паскал, много суха теория, професионални (и не толкова) програмистки трикове и т. н.
3 Трябва да има форум с жесток контрол на темите и мненията. Едва ли би било удачно да се пишат неща от вида на "Здрасти, ДървенФилософ, как изкара снощи?" вместо да обменяме така необходимия ни опит. Безценното на един такъв сайт би било иманно опита повече програмисти събран на едно място.
4 Добре ще е да има все пак актуален преглед на литература по темата.
5 Ако има компоненти, търсенето трябва да е максимално прецизно. Пример - търсенето в www.torry.ru.
6 Статиите трябва да са по актуални теми писани от професионалисти. За останалото има форуми.
7 Новини. Много и актуални.
8 Първо трябва да опишем какво трябва да съдържа един такъв сайт, после една примерна структура и тестов вариант които да обсъдим и след месец - месец и половина да пристъпим към реализация.
9 Технологията е нещо хубаво, но едва ли трябва за нейна сметка да забравяме с каква цел сме създали сайта. В тази връзка - преди всичко трябва да решим за какво и за кого правим този сайт. Добри web-дизайнери в България имаме много, важна е съдържателната страна на сайта.
10 За един сайт посветен на среда за програмиране, във време в което технологията се развива с часове, актуалността и навременната информация са нещо абсолютно необходимо.

И накрая - едно лично мнение. Свестен сайт, такъв, какъвто без да си изкривим душата михме искали да посещаваме и ние защото ни е полезен изисква добра направа и редовна поддръжка. А това струва (и то много) пари. Без пари нищо читаво, освен Линукс може би, не може да се направи.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от ДъpвeнФилocoф на 09.04.02 16:15.</EM></FONT></P>

Редактирано от ДъpвeнФилocoф на 09.04.02 16:16.



Тема Re: Някои идеинови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор Pechenia (нема лабаво ;-)
Публикувано09.04.02 17:02



Значи след много разправии се сътвори нещо. Има го на www.delphians.net. Ама дето викаш ти, само поддръжката си е бая труд - безплатен, разбира се. Ако си мераклия да поддържаш, имаш широко отворена врата. Щото сега в сайта се водят 10 човека администратори, от които 3-4 са сложили нещо. Инак ще ми е силно интересно да има конкуренция. Ще съживи пазара, така да се каже...

чети и дишай по-леко


Тема Не съвсемнови [re: Pechenia]  
Автор ДъpвeнФилocoф (откачен)
Публикувано10.04.02 17:29



Видях сайта. Разправийте ли са били в повечко що ли, но не се покрива с представата ми за сайт. Пак сте се поувлекли в технология - ASP, регистрация, форуми на всяка страница... Сред толкова демонстрация на web-майсторство някак се губи Делфи. Нали знаеш приликата между web-дизайнера и боксовия рефер - добрите остават незабележими.
Никъде не съм казал, че поддръжката на такъв сайт изисква много труд - това се подразбира. Казах, че иска много пари - например за платен хостинг и времето (което също струва пари) на човек който да се занимава само със сайта. И още куп други дреболии, които събрани стават доста.
Как се справяте 10 души администратори? При толкова шефове има ли кой да работи? Аз бих сложил 1 - 2, максимум 3-ма, и то защото единия може я температура да вдигне, я на море да отиде през лятото и трябва някой да го смени. А иначе бих заложил на повече опитни хора, които да преглеждат и тестват нещата които ще се качват на сайта.
Благодаря за предложението да се включа в работата, ще го имам предвид.



Тема Re: Не съвсемнови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор Pechenia (нема лабаво ;-)
Публикувано10.04.02 19:05



Хихихи... ма ти си бил ценен кадър... Значи да те светна че съм си платил домейна и нямам проблем да си платя и хостинга, което ще стане скоро. За труда мога да говоря малко повече, щото всеки ред код в този сайт аз съм го писал... За шефовете не си разбрал идеята на сайта - тук под администратори имам предвид хора дето могат да постват навсякъде, докато за обикновенния потребител е достъпен само един клон от дървото Членове.
А ми е направо смешно като те чувам за говориш за Web майсторство - че най-критикуваната страна на сайта беше именно дизайна и функционалността.
Всъщност мисля че не си разбрал много от нещата в сайта - то и те не са показани ясно. С всеки от тези 10 админи съм общувал само виртуално, дори и не по телефон. Ако искаш сам да видиш как изглежда сайта отвътре, ще се радвам да те "разведа". Виж ми ICQ-то и се свържи ако имаш желание, за да не задръстваме форума.

чети и дишай по-леко


Тема Защо?нови [re: Pechenia]  
Автор ДъpвeнФилocoф (откачен)
Публикувано11.04.02 10:34



Наистина съм ценен кадър - тук спор няма.
Не се стягай, моля. Разбрал съм и че си си платил домейна, че скоро искаш да си платиш хостинга, идеята на сайта и всичко останало. Самият аз разкритикувах дизайна и функционалността, само че бях достатъчно деликатен (и ироничен) да не го направя в прав текст. Предположих също, без да го пиша, и че си общувал само виртуално с останалите. 24 часа са ми предостатъчни да разгледам внимателно творение от ранга на твоето (това може леко да те подразни, а не предишното ми мнение!!).
Ако не искаш да задръстваме форума - и аз не обичам да го правя - се научи да носиш на доброжелателна критика и не отговаряй първосигнално.
Успех в по-нанатъчната работа!

Редактирано от ДъpвeнФилocoф на 11.04.02 10:35.



Тема Re: Защо?нови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор Pechenia (нема лабаво ;-)
Публикувано11.04.02 11:09



Дали да ти вярвам? Основната идея на сайта е че е със свободно разширяема дървовидна структура, имитираща файлова система. За да се разбере е необходимо сам да си изгрдаиш такава, а не просто да се разходиш насам-натам. Странно защо, ама не забелязах никой потребител без администраторски права да е направил нещо подобно.
Остава другия вариант - че си схванал идеята от раз, без чужда помощ. Ако е така, имаш поздравления - понеже си първия от 20-те изявени форумци, с които съм общувал, включително и администраторите.
За доброжелателна критика винаги съм настроен, стига в нея да има нещо съдържателно, а не пожелателно. Пожелания съм получил от мнооого хора, помощ - от малко.
Всъщност ето и моето предложение - направи примерен сайт. Дано е по-добър от сегашния. Дори и да не е - конкуренцията е важно нещо. С удоволствие бих ти помагал в благородното дело не само с критика, ами и с труд. Понеже и при нас така се почна - с много говорене и малко действие. Покажи ми как би трябвало да се прави. Дето се вика, дай малко личен пример. И аз ти желая успех. И ми се ще скоро да си говорим не за критика, а за работа.

чети и дишай по-леко


Тема Re: BG Delphi web siteнови [re: Цвeтaн Цвeтkoв]  
Автор Цвeтaн ЦвeтkoвАдминистратор (Администратор)
Публикувано14.05.02 10:10



Махам темата да не виси най отгоре.

...


Тема Re: BG Delphi web siteнови [re: Цвeтaн Цвeтkoв]  
Автор Rincewind (Wizzard)
Публикувано14.05.02 10:48



Kraino vreme beshe. Just do it!

Go on, prove me wrong. Destroy the fabric of the universe. See if I care.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.