Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:33 30.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Delphi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Delphi + imeName + imeModeнови  
Автор Executer (int 21h)
Публикувано22.01.02 16:24



Някой да е използвал imeName и imeMode на TEdit във Delphi? Става въпрос за поддръжка на азиатски фонтове, и по-точно метод за въвеждане на азиатски буква (напр. корейски, японски, китайски и т.н). Трябва ли да съм инсталирал IME-то на Microsoft и въобще може ли да има начин да се използва метода за въвеждане в Windows 95/98/Me. Всъщност знам, че има защото на MSWord 2000 мога да въвеждам тези букви, а не мога да направя това в Delphi.

Pls HELP

Няма толкова проста работа, че да не можеш да я объркаш.


Тема Re: Delphi + imeName + imeModeнови [re: Executer]  
Автор PhantomAS (стар ерген®)
Публикувано23.01.02 15:15



ne moga da ti pomogna mnogo - no pone opitah slednia primer

D6 + XP
Puskam etiket i mu setwam Font.Charset -a bez problem - na Chinese
sastoto stawa s TEdit, kato i n dwete si poigrah da nstroia shrifta taka 4e da izliza nesto podobno na "ieroglifi" - stawa bez problem - zna4i moga da setwam Text property to na TEdit-a s bg bukwi i izlizat normalni "kitajski" takiwa - wsi4ko towa oba4e w Design - time - bez problemi - kato se opitah da pisha w run time w TEdit-a oba4e ne me pusna - niamam instaliran Chinese support i lang w XP - to predpolagam 4e towa e problema - wzemi i probwaj s XP - moze bi ste go podkarash - kolkoto do Win9x - tam ne bih se probwal - mnogo problemi waobste s UNICODE poddrazkata - naj malko ako go podkarash niama da mozesh da izpolzwash kirilica.

Pogledni w news groupite na borland - ima takwa za internationalization - tam ima niakolko posta za towa - wklu4aia i edin balgarski

---
Е т'ва е живот!



Тема Re: Delphi + imeName + imeMode [re: PhantomAS]  
АвторExecutor (Нерегистриран)
Публикувано23.01.02 16:05



Абе аз знам че на XP ще стане, и на XP и на NT. Проблема е че трябва да го направя за Win9х. Ако нещо друго разбереш, кажи!




Тема Re: Delphi + imeName + imeModeнови [re: Executor]  
Автор PhantomAS (стар ерген®)
Публикувано23.01.02 18:14



razgleda li news groupite na borland - tam ima niakoi nesta - no ne moga da gi testwam - stoto niamam sistema za towa - az imam 5 XP -ta i nisto drugo - niakade spomenawaha za programi za 9x - za oprawiane s kitajkite "divotii" - proveri wrazkite i gi swali wse niakoia triabwa da tragne

---
Е т'ва е живот!



Тема Re: Delphi + imeName + imeModeнови [re: PhantomAS]  
Автор Executer (int 21h)
Публикувано23.01.02 19:35



Абе чесно да ти кажа нищо не намирам на сайта на Борланд. Би ли ми пратил примерите на wtlz2002@yahoo.com или ми дай целия линк към примерите.

Благодаря предварително.

Няма толкова проста работа, че да не можеш да я объркаш.


Тема Re: Delphi + imeName + imeMode ;-)))нови [re: Executer]  
Автор PhantomAS (стар ерген®)
Публикувано23.01.02 19:43



Ок - нямах предвид като цяло сайта на Borland - ето ти връзка към news групата която те интересува
news://newsgroups.borland.com/borland.public.delphi.internationalization
Трябва ти обаче news reader - аз ползвам MS -ския
Другите групи можеш да намериш на адрес



---
Е т'ва е живот!

Тема Re: Delphi + imeName + imeMode ;-)))нови [re: PhantomAS]  
АвторExecuter (Нерегистриран)
Публикувано24.01.02 13:54



Разгледах newsgroup-ите и наистина има разни такива проблеми разисквани таб, Обаче го няма това, което аз искам. Те в internatioinalization повече разискват как да използват повече езици като ресурси и как може да "четат" китайски букви в едит бокс. А на мен ми е нужно как да въвеждам китайски букви и то под Win9x

Все пак 10х



Тема Re: Delphi + imeName + imeMode ;-)))нови [re: Executer]  
Автор PhantomAS (стар ерген®)
Публикувано24.01.02 14:51



Zna4i ti traibwa Flex Type na kitajski -
w Win9x niama li podrazka za kitajski - kakto ima za BDS - maj - nesto takowa - mnogo ti e slozen problema.
Wzemi da pusnehs edin post to4no w onazi grupa - za proba moze da ti kazat kak stawa - prdpolagam 4e e nesto to4no kato nashia FlexType

---
Е т'ва е живот!



Тема Re: Delphi + imeName + imeMode ;-)))нови [re: PhantomAS]  
Автор AquilaX (познат)
Публикувано24.01.02 15:12



погледни на

човекът се е занимавал доста с Unicode за съжаление Unicode не се поддържа от 95 но мисля че с 98+ работи добре.

AquilaX

____________
умният знае кога да говори, мъдрият знае кога да мълчи

Тема Re: Delphi + imeName + imeMode ;-)))нови [re: AquilaX]  
Автор PhantomAS (стар ерген®)
Публикувано24.01.02 16:03



Ia - takmo se biah raztarsil iz MSDN -a za podrazkata na temi - kade bil klu4a za palatkata - mersi AquilaX

Makar 4e se setam da sam go posestawal predi - ama ot dosta wreme ne biah go poglezdal - do sega izpolzwam TreeNT - wersiata za D4 - daje i pod D6 bez problemi

---
Е т'ва е живот!

Редактирано от PhantomAS на 24.01.02 16:28.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.