Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:35 30.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Delphi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема BG Delphi site (Legendata prodyljava)нови  
Автор XE (непознат )
Публикувано18.01.02 01:41



-== Pyrvo IDEITE za "BG Delphi site-a" ==-

Zapo4vame s Formite. Neka vsi4ki formi v stranicata da sa napisani na Delphi(ActiveX) nikakvi java, perl, cgi i drugi takiva izvratni.

Literatura - Mastering Delphi 5
ili
Mastering Delphi 6 ot Marco Cantu
Source coda ot knijkite na www.sybex.com (izbirash Catalog, vyvejdash 2565(ISBN na knigata) v tekstovoto pole i natiskash buttona Downloads v liavata 4ast na ekrana)

Prodyljavame s tova - da se izdiriat vsi4ki BG stranici svyrzani s Delphi i da se napraviat linkove kym tiah. Az li4no sega si pravia takava stranica i shte se radvam ako na "BG Delphi site-a" ima link kym neia.
Sledva - da se dobavi sekcia HITRINI (taka izvestnoto Tips&Tricks), shtoto imenno za tva se vliza v i-neta, tva koeto ne se namira v knigite go ima w i-neta(ne e li taka? znam PhantomAS (a i wise_guy:) ti gi imash ami day gi ve4e za ideiata ne si gi krii, za tva staa vypros). Tazi sekcia tribva da se popylni s pomoshta na vsi4ki zainterisovani s "BG Delphi site-a".
Tva s Foruma triabva da se napravi (zadyljitelno), i estestveno da se pazi .log na celia forum ot puskaneto mu v deystvie(shoto i tam se sreshtat hitrinkite) i estestveno da byde dostypen do vseki.
Drugo osven source codove da ima i materiali za Formite na bydeshtite Projects (.ico, glyphs, skins, sounds i dr.).
I posledno - neshto koeto nikoy ne go interisuva no neka go ima (da se pylni site-a) - cenite na Borland Delphi vyv vsi4kite mu raznovidnosti (koy znae niakoy moje da se brykne s 2000$)

Tva biaha ideite za dnes utre pak :)

i ako triabva da se popylva site-a AquilaX prosto kaji s kvo da pomognem (miastoto i 4asa na sreshtata sa neizvestni:() she se radvam da sym edin ot syzdatelite na Legendata BG Delphi site!!!

p.s.: aaa i AquilaX do tuk dobre davay v syshtia duh

xeon_bg@yahoo.com



Тема Re: BG Delphi site (Legendata prodyljava)нови [re: XE]  
Автор AquilaX (познат)
Публикувано18.01.02 02:52



Така значи и аз започвам с формите. Значи идеята за ActiveX ми се струва малко пресилена. Правил съм ActiveX контроли и макар че са си доста бързи на Windows-ки машини са си едно доста тромаво нещо и не си заслужава да се ползват за нещо толкова просто а и ограничават сайта само до Windows системи. Моето предложение е да се ползва PHP или в краен случай ASP. Причините за това са че поне според мен без да претендирам за особенна компетентност в тази област PHP-e доста по гъвкаво. Аз поназнайвам малко от него имам и приятели които се занимават с това. А и не трябва да се забравя че е безплатно. Един далечен за повечето от нас факт но все пак важен. А и на PHP има реализирани доста от нещата които искаме да направим т.е. няма да е непосилен труд да сглобим сайта.

Колкото до литертурата не мисля че ще съберем толкова много че да гi търсим по ISBN но реализацията на тази идея не е трудна и може да се има в предвид.

Връзките са предвидени в интерфейса и може да се обогатяват от самите потребители на сайта.

Добра идея е и идентификация на потребителите за да се оформи нещо като общество или поне всеки да носи отговорност за това което публикува.

Хитринките ги добавих в навигацията. Новата версия на която и работи дори Encoding-a е на delphibg.hit.bg

Колкото до цените на продуктите не мисля че ще е трудно за постигане.

Помощ за попълване още не е нужна моята идея е сайта да е динамичен понеже всички знаем какво става със статичните страници .. обновяват се до едно време и после умират. Ядрото на една такава страница трябва да са потребителите които да я обогатяват със своят опит.

Според мен е дошъл момента да се спрем на някакъв интерфейс около който да започне разработката. Моля тези които имат отношение към реализирането на тази идея да дадат някакво предложение или мнение по моето което се намира на

. Следващата стъпка ще е избор на език за реализация и евентуално разпределяне на задачите върху тези които искат да помогнат. Знам че всички сме заети с нещо но се надявам все някога тази идея да получи реализация.

Това е засега ако някой иска да се свърже с мен ICQ номера ми го има в профила на DIR-a а и mail съм си написал.

AquilaX

____________
умният знае кога да говори, мъдрият знае кога да мълчи

Тема Re: BG Delphi site (Legendata prodyljava)нови [re: AquilaX]  
Автор PeterS (Изнервен user)
Публикувано18.01.02 10:23



www.coolfreepages.com ima bezplaten hosting....

a kolkoto do communucation neka da e ICQ ActiveList (ako wse oshte go ima)

"Нервен потребител съм, даже агресивен
харченето на пари за мене е спорт актрактивен"

SPENS


Тема "B" Grupaнови [re: AquilaX]  
Автор XE (непознат )
Публикувано18.01.02 20:02



i taka AquilaX prodyljavame li s "nasheto" na4inanie? moga li da go nareka "ot user za user"
gledam 4e ideiata se haresva na horata ama she se delim na Profesionalisti i "Tips&Tricks"

az ne vijdam kvo im pre4i vsi4ko da e v edno



Тема Re: "B" Grupaнови [re: XE]  
Автор Wise Guy (регистриран)
Публикувано18.01.02 20:35



Trqbva da se reshi koe da e prioritetno. Tova za profesionalisti ne go gledai tochno taka. Vij codeguru e tochen primer za po-pro. Statiikata ne e nehsto slojno, a po po podrobno ot edin trick.

Primer - kak da izkarame FindFiles:
SendMessage(FindWindow('Progman', 'Program Manager'), WM_COMMAND, $A085, 0);
Statiqta razglejda obshirno nqkoi problem. Vuv tozi sluchai moje da se razraboti trick-a kato naprimer se potursqt i drugi funkcii - $A220 (refresh desktop). Vse pak nqma nachin da prenebregnem nqkoi gotin trick ako shte i da e edin red.

Az taka vijdam neshtata...

by Wise Guy



Тема Re: BG Delphi site (Legendata prodyljava)нови [re: PeterS]  
Автор PhantomAS (стар ерген®)
Публикувано19.01.02 00:37



I az mislih za nesto podobno - to daje imashe predi wreme (ICQ 99) takowa nesto napraweno ot balgarin - ama mu zagubih dirite - pak i ActiveList-a ve4e ne e towa koeto beshe - ste triabwa da karame na nesto drugo -naj podhodiasto mi se struwa news server - kato naj barzo i lesno za polzwane

---
Е т'ва е живот!



Тема Re: BG Delphi site (Legendata prodyljava)нови [re: AquilaX]  
Автор PhantomAS (стар ерген®)
Публикувано19.01.02 00:56



A be ia go mahnete ot hit.bg- mnogo sa zle - ili taka mi se struwa

Dajte parwo da izmilim smislen web hosting - makar 4e mi se ste da e na sobstwen server -tolkowa li niama da se nameri niakoj s kabelen modem - kojto da sponsorira meropriatieto kato za na4alo - az sam ama wrazkata mi e slaba - ne powe4e ot 6-7k towa stawa za web za 1-2 4oweka - ama za powe4e ste e tragedia - pak i kato tragna da to4a ste stane po-losho

---
Е т'ва е живот!



Тема Re: BG Delphi site (Legendata prodyljava)нови [re: PhantomAS]  
Автор AquilaX (познат)
Публикувано19.01.02 01:00



знам че хита е гаден ама идеята беше да се види само идеята за дизайна сега търся нещо с PHP че да добавя и някаква функционалност. А най-гадното е че доставчика ми е отрязал половината портове и мога да ползвам FTP само през Proxy :(((

AquilaX

____________
умният знае кога да говори, мъдрият знае кога да мълчи


Тема Re: BG Delphi site (Legendata prodyljava)нови [re: AquilaX]  
Автор PhantomAS (стар ерген®)
Публикувано19.01.02 01:03



4e pusni ftp/http/??? - na po wisok port ;-)))) towa niama kak da ti go zabraniat

a pak za ftp- to prez proxy e gadno ama... az sasto sam prez skrito proxy i za sega niama problemi

Редактирано от PhantomAS на 19.01.02 01:05.



Тема Re: BG Delphi site (Legendata prodyljava) [re: PhantomAS]  
Автор XE (непознат )
Публикувано19.01.02 01:03



pak kazvam ot kyde da si izberem

http://todos.zonebg.com/free/?id=2

syshto i http://todos.zonebg.com/free/?id=3

Basho kaji kak beshe onia s bezplatnata poshta i web (neshto sinio beshe :)

BlueHome li?

p.s.: s dizaina dotuk e dobre vajnoto e ako tyrsia neshto naistina da go nameria byrzo

Редактирано от XE на 19.01.02 01:06.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.