Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:16 08.07.24 
Компютри и Интернет
   >> Delphi
*Кратък преглед

Тема Date to integer?  
АвторPitko (Нерегистриран)
Публикувано23.12.01 18:53



Здравйте! Въпроса ми може да е малко елементарен, но се обърках вече.
Правя курсова работа за форуърди и фючърси и ми трябва да изчислявам дните разлика между две дати от DateTimePiker! Написах си собствена функция но се появи проблема с високосните години и няколко частни случая около тях и много се усложни. Трябва ми функция , която да конвертира дата към число ( мисля че трябва да е броя дни от 1.1.1900г до датата). Има ли такова нещо в Делфи, защото мисля че съм го чел май някъде?



Тема Re: Date to integer?нови [re: Pitko]  
Автор Eмилиo (Вече нормален!)
Публикувано23.12.01 19:47



Ми значи, самия тип TDateTime представлява следното нещо:
12312312.5454534534
първата част до десетичната запетая ти е датата, а втората част ти е часа
значи 1 ти е равно на един ден, на този принцип, ако имаш дата D1 и дата D2, където D1<=D2,
дните между тях са i=Trunc(D2)-Trunc(D2) :))



Тема Re: Date to integer?нови [re: Eмилиo]  
АвторPitko (Нерегистриран)
Публикувано23.12.01 23:06



Готово е, благодаря!



Тема Re: Date to integer?нови [re: Pitko]  
АвторM (Нерегистриран)
Публикувано28.12.01 14:59



Pitko: sled kato kursowata e za futures-i ne se li wzema predwid 4e meseca e 30 days, a godinata 360?
znam 4e za mnogo mesta waw finansowata sfera se priemat imenno takiwa parametri



Тема Re: Date to integer?нови [re: M]  
АвторPitko (Нерегистриран)
Публикувано28.12.01 15:45



По принцип е така, но това е на по-следващ етап от изчисленията (там има специални формули за базите) , така че програмката работи и вече я представих - имам Отличен 6. Благодаря!




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.