Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:06 20.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Delphi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Моля който иска и може да ми подскаже нещо на тези ?-синови  
Автор mitkoboy (непознат )
Публикувано26.11.01 04:23



Здравейте приятели,

Много моля, който може нека каже по нещо. Това са въпроси, които очаквам да ми зададат на предстоящо интервю за работа. Всичко е относно Delphi. Предварително благодаря на всички за всеки отговор.

1. What is good code?
2. What are basic, core, practises for a developer?
3. What do you like about Delphi?
4. What don't you like about Delphi? What would you change?
5. What do you like about programming?
6. Do you have a favourite programming book? More than one? Which ones? And why.
7. What is the responsibility of QA?
8. Who is Dr Bob?
9. Who is Don Knuth?
10. Who is Kent Beck?
11. What do you know about Linux? Assuming you're familiar with it, what do you like about it? What don't you like? If you haven't used Linux you can skip this question.
12. What is the answer to life, the universe, and everything?



Тема Re: Моля който иска и може да ми подскаже нещо на тези ?-синови [re: mitkoboy]  
Автор Miro ()
Публикувано26.11.01 10:18



Hi,

Много въпроси, пък и нещо не връзват с темата...

1 - Всеки разбира различно под добър код. Едва ли има нещо такова като добър код за всеки.
2 - Нещо не можах да го разбера.
3 - базите данни, RAD, OOP
4 - Като цяло нищо. Всичко като цяло си му е ОК на Delphi (е има си и дребни проблеми, но кой ги няма... ).
5 - Мисленето
6 - 99% от книгите са боклук и досега не съм видял такава, която да ми хареса напълно...
7 - 11 - Не знам пък и не ме интересува
12 - сигурен ли си че става въпрос за интервю за програмиране

Tnx,

Миро.



Тема Re: Моля който иска и може да ми подскаже нещо на тези ?-синови [re: mitkoboy]  
Автор AquilaX (познат)
Публикувано26.11.01 12:18



6. Do you have a favourite programming book? More than one? Which ones? And why.
6 Пиши "Programming patterns" не съм я чел но се смята за една от библиите на обектноориентираното програмиране

8. Who is Dr Bob?
8. http://www.drbob42.com/

12. What is the answer to life, the universe, and everything?
12. Отговорът е "42". За справки "Пътеводител на галактическия стопаджия"

____________
умният знае кога да говори, мъдрият знае кога да мълчи


Тема Благодаря ти Миронови [re: Miro]  
Автор mitkoboy (непознат )
Публикувано26.11.01 20:57



Много благодря,

Знаеш ли съвсем сериозно и аз бях изненадан. За пръв път ми се случва да попадна на такова интервю. Не само, че е истина но в обявата казват да си пуснеш отговора на тези въпроси и резюмето. Нали разбираш защо търся повече и всякакви мения на въпросите. Аз също не зная отговорите на всички от тях, но предполагам, че може и да има уловки. Ако някой се сети просто моля всички, които са попадали на нещо подобно да ми подскажат.

Още веднъж много ти благодаря. Бъди жив и здрав. С радост пак ще си беседваме.

Митко Бояджиев



Тема Re: Eheee [re: AquilaX]  
Автор Eмилиo (Вече нормален!)
Публикувано26.11.01 21:16



Dobre tce me potseti za dobrata stara kniga - ИPatevoditelia na galaktitceskia stopadjia" ... Tova e tcetivo koeto vseki triabva da go protcete :)))
az pak ste si ia pregovoria :)))



Тема Благодарянови [re: AquilaX]  
Автор mitkoboy (friend)
Публикувано26.11.01 22:00



Много ти благодаря Веселине,

Информацията ти е много ценна за мене и аз оценявам това.

Бъди жив и здрав!

Митко Бояджиев

Редактирано от mitkoboy на 26.11.01 22:09.



Тема Re: Моля който иска и може да ми подскаже нещо на тези ?-синови [re: mitkoboy]  
АвторNiamaZnachenie (Нерегистриран)
Публикувано28.11.01 13:04



Ama shto pishesh gluposti be pich? "Koi mi sra v gashtite?" Tochno taka zvuchish!!! Kak da ti kaja AZ koia kniga haresvash TI? Ostanalite vaprosi sa sashto tolkova nelepi. Vseki haresva neshto i ne haresva drugo neshto v Delphi. Tuk stava vapros za lichna precenka. A ako prosto go tretirash kato izpit - zavisi ot izpitvashtia!!!



Тема И това е нещо. Мерсинови [re: NiamaZnachenie]  
Автор mitkoboy (friend)
Публикувано28.11.01 23:39



Ей да знаеш като ти прочетох бележката, реших, че нещо съм объркал. Сега да ти кажа честно не знам основанията ти да казваш че са глупости ама аз просто имам молба към всеки, който има желание да ми подскаже какво той лично мисли по тези въпроси да го направи ако иска. Ако ти се струва неетично или незнам какво извинявай. Но да ти кажа и това дето ми казваш също е мнение и то хич не е за пренебрегване. Ще се възползвам. Благодаря ти.

Да си жив и здрав!

(***********************************)
Хубаво е да си на високо ако си се качил сам


Тема a na angliiski li sa ti gi zadavat?нови [re: mitkoboy]  
АвторCALL-151 (Нерегистриран)
Публикувано30.11.01 15:43



?



Тема ami badi cesten!нови [re: mitkoboy]  
АвторCALL-151 (Нерегистриран)
Публикувано30.11.01 15:47



otgovori kakto mislis ce e!
ako ti se struvat tapi vaprosite kaji im go!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.