Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:10 28.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Delphi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Silno da lubq i mrazq  
Автор SDR ()
Публикувано18.11.01 15:03



Ako ima neshto koeto da mi hareswa w delphi e lednotata na dizaj na formite i ako ima neshto deto naistina da mrazq e VCL/CLX:

Ako nqkoj si misli che .SetFocus raboti kakto se ochakwa ot nego prosto da poglede koda podnego - naprawo shte se oplashi ot wsempobejdawashtata ideotiq koqto blika ot koda tam!

Za da ne si gubite kato mene wremeto w tarsene na prichinata "zashto ne moga da si fokusiram kontrolite?" naj dobre si polzwajte
windows.setfocus(neshtosi.handle)
drugoto e zaguba na wreme i izwor na potencialni glawoblaskanici

ako drug e otkril podobni neshta neka spodeli! nali za towa e kluba



Тема Re: Silno da lubq i mrazqнови [re: SDR]  
Автор Miro ()
Публикувано19.11.01 09:24



Hi,

Мисля че неправилно се изказваш за VCL - там съм виждал много страхотни неща, които преодоляват един или друг проблем (и недомислица) в Windows API. Преди Delphi пишех на С/С++ като работех директно с API и сега знам колко главоболия ми спестява VCL. Вярно че дизайнера на форми е доста добър (но все пак и VB има почти толкова добър дизайнер на форми), но наистина великото в Delphi е VCL!

Не виждам какво не харесваш в SetFocus?!? Там са предвидени много ситуации, които с Windows.SetFocus пропускаш!

Tnx,

Miro.



Тема Re: Silno da lubq i mrazqнови [re: Miro]  
Автор SDR ()
Публикувано19.11.01 10:57



Moje bi zashtoto kogato iskam da fokusiram nqkoj kontrol forma naistina iskam da go naprawq i si imam osnowatelni pri`ini za towa. Mrazq kogato wynshni faktori otmenqt moe reshenie i to poradi nesyshtestweni syobrajeniq! Za towa API to e tolkowa dobro - mojesh da naprawish kakwoto poiskash koeto e w wyzmojnostite na OS-a pa dori i da si formatirash harda!!

Neznam dali si chel "Pytewoditelq na galakticheskiq stopadjiq" tam ima edin mnogo intereresen dialog s edin komputyr kojto zagrijen za zdrawet na pasagerite otkazwa da otwori luka kogato te sa kacnali na dylgo tyrsenata planeta ..... Edinstweniq argument kojto poe beshe "Komputyr, ako do polowin minuta na otworish luka shte izticham w mashinata zala i shte te preprogramiram s golqmata pojarnikarka bradwa..." (citat po pamet)

Ta i ti sega mi obesnqwash che moeto jelanie ne e napylno dostatychno osnowanie za predpriemane na dejstwie ot nqkakyw si TYP lib!



Тема Re: Silno da lubq i mrazqнови [re: SDR]  
Автор Miro ()
Публикувано19.11.01 12:20



Hi,

Естествено има смисъл в твоето становище, но аз почти винаги предпочитам да използвам нещо, което са го правили една торба от програмисти в Borland и след това е изтествано с месеци и години и след това аз съм спокоен, че като го използвам в него са предвидени максимално възможен брой ситуации, в които може да ми изгърми програмата.
А за книгата - от 8 години се каня да я прочета и досега само с това съм останал .

Tnx,

Miro.



Тема За SetFocus......нови [re: SDR]  
Автор Eмилиo (Вече нормален!)
Публикувано19.11.01 16:45



Ми аз лично използвам:

Form1.ActiveControl:=Some;

и не ми се е случвало да ми прави проблем...



Тема SetForegoundWindowнови [re: Eмилиo]  
Автор WiseGuy (Нерегистриран)
Публикувано19.11.01 18:44



Vupros-a ne e svurzan s temata, a s razgovorite za activni controli i takivI mI tI rabotI

Interesno mi e zashto kato izvikam SetForegoundWindow ot moqta programa ne mi se pokazva prozorcheto, a samo miga? I vi molq da mi kajete kak mislite, 4e moga da izbegna tazi rabota.

Imashe edna programa, koqto v takuv sluchai se smalqva i se restore-va, za da izleze nai-otgore. Na men tozi nachin ne mi haresva.

by Wise Guy



Тема Re: SetForegoundWindowнови [re: WiseGuy]  
Автор naki (Power User)
Публикувано20.11.01 23:30



Emi samiq Windows ne i pozvolqwa...
Ima w TweakUI takuw setting - ako mojesh da
go tracenesh kwo promenja she moje i twojata
programa da go promeni.



Тема Re: SetForegoundWindowнови [re: naki]  
Автор Miro ()
Публикувано21.11.01 12:43



Hi,

Общо взето щом Windows-a не ти го позволява няма смисъл да го лъжеш, защото в следваща версия на Windows-a ще има нещо друго и твоята програма пак няма да работи както искаш

Miro.



Тема Re: SetForegoundWindowнови [re: WiseGuy]  
Автор Eмилиo (Вече нормален!)
Публикувано21.11.01 15:38



Ми начи, що не опиташ така да ти показва приложението...

SetForegroundWindow(Form3.Handle);
Application.Minimize;
Application.Restore;

веднага ти изкача отпред като досадна муха :)))



Тема Re: SetForegoundWindowнови [re: Eмилиo]  
Автор WiseGuy (искам...)
Публикувано21.11.01 20:28



Sorry no go izmislih po-umno. Tui kato problema e 4e ne moje sam da si pravish SetForegroundWindow, kazah na edin thread da mi go puska za moq prozorec i stana. Sq si se pokazva NAHALNO

by Wise Guy




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.