Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:29 28.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Delphi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Stranichen wyprosнови  
АвторAdjamiq (Нерегистриран)
Публикувано07.08.01 12:37



Abe q kajete nqma li nqkakyw nachin da nakaram Delphito da mi kompilira neshto po malko ot 15.5K? da ne mi zapiswa polowinata gluposti ot Windows i SysUtils, pri polojenie che polzwam 2-3 funkcii. Probwah s on/off w PO, ama efekta e nulew.



Тема Re: Stranichen wyprosнови [re: Adjamiq]  
Автор PhantomAS (стар ерген®)
Публикувано07.08.01 23:04



Ami mozesh - ama ne triabwa da izpolzwash VCL - bibliotekata - t.e. ako imash formi da gi sazdawash 4rez API funkciite. Ako ne izpolzwash formi mozesh da naprawish programata kato konzolna - mezdu drugoto niakade biah 4el za alternatiwa na VCL - funkcii i classes za razrabotka - pri koito programata ne stawa goliama. Ako pishesh nesto malko (bez krtinki i "ligotii")- prawi go na VC - ne e tolkowa trudno.

---
Е т'ва е живот!



Тема Re: Stranichen wyprosнови [re: Adjamiq]  
Автор Mixy (почетен член)
Публикувано08.08.01 01:55



Свържи VCL-а динамично. Програмката ти ще стане доста по-малка, но никой не ти дава гаранция, че ако речеш да я разпространяваш, .dll файла с кода на VCL ще го има на клиентския компютър. А той е към 4-5 MB ...

Mixy


Тема Re: Stranichen wyprosнови [re: Mixy]  
АвторSDR (Нерегистриран)
Публикувано08.08.01 18:10



Izobshto kakyw e problema s obshirniq kod? w kraq na kraishtata ko ti prechi na tebe kolko golqm e koda? Ako go naprawish po-malyk ne oznachawa che shte e po-byrz. Pochti wsqko exe se pobira na edna disketka, a oshte ne sym widql bylgarska instalaciq na seriozen produk koqto da ne se pobira na edno CD

Izwoda: Ne se kosi za razmera toj (chesto) nqma znachenie :)



Тема Re: Stranichen wyprosнови [re: Mixy]  
АвторAdjamiq (Нерегистриран)
Публикувано09.08.01 12:53



VCL-a wyobshte ne go izpolzuwam. Izpolzuwam samo 2 windowski funkcii i edna moq - EnumWindows(@MyEnumFunc,0), i ako mi nameri daden prozorec - SendMessageTimeOut(). Probwah daje da ne izpolzuwam uses Windows, ami da gi zarejdam funkciite dinamichno, ama efekta e pochti nulew - raznite izlishni towari ot SysInit pak sa si tam. A ne che iskam da stane po- byrzo, prosto mi se shte da stane kato na nqkoi C programki - okolo 4K, shtoto w sluchq mi trqbwa da e mnogo malko. (ne e wirus. :) )



Тема 4K EXE ?!?нови [re: Adjamiq]  
Автор Mixy (почетен член)
Публикувано09.08.01 23:26



Такова чудо под Win още не съм виждал ... но може и да има :)

Махни всичко и пиши директно в .dpr файла в чист SDK стил, но каквото и да правиш, по-малко от 10 кила не вярвам да стане ...

Успех :)

Mixy


Тема Re: 4K EXE ?!?нови [re: Mixy]  
АвторAdjamiq (Нерегистриран)
Публикувано11.08.01 11:20



Tochno taka prawih w .dpr-a i e 15.5. A exe sym wijdal 4k pod Win, che i .dll i dori ne bqha kompresirani.



Тема Re: 4K EXE ?!?нови [re: Adjamiq]  
АвторSDR (Нерегистриран)
Публикувано12.08.01 11:14



Kato si tolko na zor polzwaj VC++ garantiram che sha stane kolkoto moje malko tolko. Malkote exeta stawat s 16bit compilatorite. A za izlishen towar ne mu misli!
otdawna wsichki linkeri NE wkluchwat funkciite kym koito nqma obrashtenie



Тема Re: Stranichen wyprosнови [re: Adjamiq]  
Автор FloOoD (невъздържан)
Публикувано13.08.01 23:20



Hmm, wqrno pri compilaciq na

program Project1;
{$APPTYPE CONSOLE}
begin
writeln('a');
end.

exe-to stawa 16 k (Delphi 5).
Ste widq kakwo moje da se naprawi po wyprosa.
Problema e ne w Windows i SysUtils. Te ne sa wytre. Unityt System se swyrzwa po podrazbirane s wsqka programa (towa e oste ot TP3.0). Ideqta e da se pooreje, da se compilira i da se izlyje Delphito da go swyrje s nego. Sega nqmam wreme da probwam, ama akto go probwam, ste ti kaja :)

Свободата, Санчо, е ...


Тема Re: 4K EXE ?!? [re: SDR]  
Автор FloOoD (невъздържан)
Публикувано13.08.01 23:22



Problema ne e w koda na funkciite, koito ne sa wklucheni, a w inicializacionniq cod na System.dcu

Свободата, Санчо, е ...



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.