Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:40 27.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Delphi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Още един прост въпроснови  
АвторMими (Нерегистриран)
Публикувано21.05.01 11:05



Уча се да рисувам с Делфи. Когато използвам метод Canvas.нещоси новото нещо се рисува, но старото изчезва. Какво ли не съм допрочела в хелпа?



Тема Re: Още един прост въпроснови [re: Mими]  
АвторOnPaint (Нерегистриран)
Публикувано21.05.01 16:47



nesam siguren ce razbrah kade tie TOCHNO problema
no wij da li si razpolojila koda za certane
w OnPaint sabitieto na Formata ili na PaintBox (ako polzwas PaintBox)
ako nee taka to towa deto si go iscertala ste iscezwa pri minimizirane ili pri po kriwane ot drug prozorec

OnPaint se izwikwa wseki pat kogato formata se preizcertawa( primerno ako e bila
zad drug prozorec i ia aktiwiras) taka ce razpolojenia kod tam winagi ste presizcertawa nanowo i nema da isceswa



Тема Ако съм разбраланови [re: OnPaint]  
АвторMими (Нерегистриран)
Публикувано21.05.01 17:39



всичко което рисувам за да се види в момента после трябва да го изрисувам още веднъж в OnPaint.
Лошо, много лошо. Явно трябва да търся друг начин.



Тема Dwa prosti otgoworaнови [re: Mими]  
Автор PhantomAS (новак)
Публикувано22.05.01 00:50



W Delphi ima primer za prosta programka za risuwane - wsastnost tia ne e mnogo prosta zastoto wklu4wa niakolko bazowi nesta - a ne samo na4inite za rabota s TCanvas - pregldaj ia ste ti pomogne. A eto i moia otgwor na waprosa ti.
Towa koeto se opitwash da naprawish ima 2 (ili pone az se sestam) reshenia Zapo4wam s po - elementarnia (ne bih kazal)
1. Ami realno towa koeto "risuwash" mu prawish kopie w edin bitmap ili canvas, i w OnPaint realno ne 4ertaesh direktno po ekrana a prehwarliash buffera w kojto po rano si "risuwala" na ekrana - w onzi Canvas - primerno na formata. Ama tozi na4in e dobar kogato prosto ste triabwa da si risuwash linijki i krag4eta po ekrana bez da se nalaga nikakwa promiana - polu4awa se nesto kato windows Paint - tipi4na bitmap orientirana progrma
2. Nesto po slozno - s wazmoznost za redaktirne na obektite - ste triabwa da si naprawish sobstwena biblioteka s grafi4ni obekti - krag, linia , mngoagalnik i dr. kato wseki edin obekt ste triabwa da moze sam da se "na4ertawa". Realno programata ste wawezda podobni grafi4ni obekti - kato razbira se gi sahraniawa ne kato kartinki, a kato spisak s obekti w Z order podredeni. Ako mozesh da si predstawish olekotena wersia na CorelDraw - nesto takowa - podobno reshenie na problema dawa wazmoznost za redaktirane na parametrite na obektite i dr. Razbira se predi da minesh na t.2 zadalzitelno triabwa da minesh prez t. 1 - t.e. da znaesh methodite za izpolzwane na grafi4ni primitiwi.

Towa e - pogledni primera za kojto ti kazah - towa w t.2 e dosta po "seriozno" reshenie - i maj ne towa tarsish w momenta.

---
IN VINO VERITAS!


Тема Re: Ако съм разбрала [re: Mими]  
АвторOnpaint (Нерегистриран)
Публикувано22.05.01 10:10



ne 2pati prosto celia kod po certaneto da bade w towa sabitie(OnPaint) i nikade drugade
oste s parwonacalnoto actiwiraneto na formata to se izpalniwa ( OnPaint)
i ste ti se izcertaiat nestata

no kakto bese otbeliazano ot drugia wklucil se w diskusiata tova vsickoto e dobro v poveceto slucai za staticni nesta
akoimas dinamika t.e. nikakaw algoritam wseldstwie na koeto periodicno se opresniawat nestata to ste ti se omazwat....ili potocno priwseka promiana
na formata ti ste zapocwa ot nacalo izpanenieto na algoritama

no za nacalo razgledai OnPaint moje ida ti swarsi rabota



Тема Благодаря!нови [re: PhantomAS]  
АвторMими (Нерегистриран)
Публикувано22.05.01 10:42



Благодаря и на двамата! Мислех си, че ще е по-простичко. Ще започна от т.1 за сега
Намерих примера. Сега го чистя от разни "екстри". Мисля че ще ми свърши работа.
Извинявайте за елементарния въпрос, ама много е трудно в началото докато зацепя.
Още веднъж-благодаря!



Тема Re: Ако съм разбраланови [re: Mими]  
Автор Dark_Dirk (непознат )
Публикувано22.05.01 12:35



Сложи си един компонент Image на формата и рисувай в неговия canvas. Така няма да ти се налага да изчертаваш всичко наново :))))

Веднъж ми се наложи да пиша курсова задача - програма за рисуване и image ми свърши идеална работа.



Тема Въпротговорнови [re: Mими]  
Автор Vladi (необразован)
Публикувано26.05.01 21:22



Правих някаква тъпа курсова работа - да се съставел прост графичен редактор и т.н. Там използвах TImage и нищо не изчезваше, всичко си се рисуваше едно върху друго и не се триеше при минимизиране на формата, за разлика от случая с използването на TPaintBox - тогава всичко най-чинно си изчезваше. Тия работи ме навеждат на мисълта, че TImage си има буфер и си пази всичко рисувано по него. Някой да има по-ясни представи за тва? ;-)))

(И едно уточнение - правих го на C Builder 4, ама не виждам особена разлика м-у VCL в Delphi и Buildera, та не вярвам TImage да се различава :-)

The Grass was Greener...


Тема Re: Въпротговорнови [re: Vladi]  
Автор karasko (OnlyTheLonely)
Публикувано29.05.01 10:04



Да имаш идея как да напиша набързо една рейтрейсинг програмка, че един приятел ще ме обезкости....


Lavenders green, dilly dilly, lavenders blue.
When you love me, dilly dilly, I will love you


Тема Катонови [re: karasko]  
Автор Vladi (необразован)
Публикувано30.05.01 10:44



ми напишеш оная работа за откриването на изоморфно вложените графи - тогаз ше тия дам :-)))

(пък и трябваше да е рейтрейсинг на сфера :-))))))))

The Grass was Greener...



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.