Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:23 15.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Шах
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема как мога да получа ело?нови  
Автор dzver (чатер)
Публикувано11.04.05 16:00



здравейте,

аз съм посредствен шахматист, но искам да разбера какво ми е ело-то. Има ли някакви турнири или нещо подобно в БГ, отворени и за по-слаби играчи? Играя в yahoo и playchess.com, rating-ът ми там е между 1200 и 1800 в зависимост от продължителността на игрите (1200 - 1400 на blitz 1-2 мин, 1500-1600 на игри до 10 мин. Най-висок ми е рейтинга на 20-30 минути - 1600-1700 в yahoo и малко над 1800 в playchess).

Интересувам се и от някакъв начин да си подобря шаха. Имам chessmaster 9000, но не ми е от особена полза. Преминах му целия training, без с нищо да си подобря играта. Интересуват ме някакви подбрани селекции от анотирани партии в удобен за разглеждане вид - попаднах на една такава с 2-3 хиляди игри (не-анотирани) за ускорена сицилианска, но за съжаление тя не ми е от любимите игри и много рядко се играе в мрежата.



Тема Намери и прочети...нови [re: dzver]  
Автор abettor (добър)
Публикувано11.04.05 16:19



... учебника на Нимцович "Моята Система".
Гарантирано ще качиш рейтинга си поне до 1950!






ab alio axspectes, alteri quod feceris

Тема Re: Намери и прочети...нови [re: abettor]  
Автор dzver (чатер)
Публикувано11.04.05 16:36



Това на български ли е? Колко е старо?

Имаш ли ICQ?



Тема Издадено е някъде....нови [re: dzver]  
Автор abettor (добър)
Публикувано11.04.05 17:11



...1928 г. (по спомен) Има го и на руски, и на български.
Едно дебело томче е.


ab alio axspectes, alteri quod feceris

Тема Re: Издадено е някъде....нови [re: abettor]  
Автор dzver (чатер)
Публикувано12.04.05 16:57



няма я никъде. Потърсих. Освен това за мен е трудно да трансформирам писаното на хартия в мозъка си в партии.



Тема Re: Издадено е някъде....нови [re: dzver]  
Автор живи тerличи (мислител)
Публикувано12.04.05 19:03



Ако наистина искаш да напреднеш е необходимо да се запознаеш с основните принципи на позиционната игра в шахмата. Това все още най-добре може да стане от някоя книга. Разглеждането на партии е полезно за по-силни шахматисти и служи основно за подобряване на дебютните знания или за подготовка срещу определен противник.



Тема Re: Издадено е някъде....нови [re: живи тerличи]  
Автор dzver (чатер)
Публикувано13.04.05 10:11



:( ем книга, ама .... трябва да е подходяща за моето ниво

чел съм неподходящи за нивото ми (от библиотека на шахматиста) и се ограмотих в идеите на няколко системи (примерно атака маршал), които понеже не играх, изчезнаха от главата ми.



Тема Re: как мога да получа ело?нови [re: dzver]  
Автор Meli (de profundis)
Публикувано13.04.05 20:24



Има такива турнири, в които се допускат и шахматисти без коефициент. Моите спомени са отпреди години, но можеш да провериш на страницата на Федерацията кои са open турнирите, какви са условията за участие и т.н.




Тема Re: как мога да получа ело?нови [re: dzver]  
Авторpower (Нерегистриран)
Публикувано15.04.05 17:46



от каде мога да си сваля тази програма която спомена chessmaster 9000 , 1 url мн ще ми помогне

п.с мерси предварително



Тема Re: как мога да получа ело?нови [re: power]  
Автор dzver (чатер)
Публикувано18.04.05 10:06



не може да се научи нищо така.

най-хубавите неща, които съм научавал, са били от клипове с обяснения - едно време имаше такива на сайта на каспаров. тук разбирачите да казват какво и как

ps. след час игра постигнах bullet 1/0 - 1510 :) само че това не е точно шах.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.