Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:25 08.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Шах
*Кратък преглед

Тема Правила  
Авторнaчинaeщ (Нерегистриран)
Публикувано06.08.07 23:28



Много се извинявам за глупавата тема, но някой може ли да ми каже от къде мога да намеря правилата на играта на български и някой и друг съвет за играта.

Търся нещо от сорта на "Първи стъпки в шаха" или нещо подобно. Благодаря предварително.



Тема Re: Правиланови [re: нaчинaeщ]  
Авторmotivator (Нерегистриран)
Публикувано09.08.07 22:54



nachinaesht, ti sheguvash li se? znaesh li kakvo e knizharnica?



Тема Re: Правиланови [re: motivator]  
Авторнaчинaeщ (Нерегистриран)
Публикувано10.08.07 21:58



То има книжарници, но нали като идеш трябва да знаеш какво търсиш. Аз не искам да ми се пратят по пощата (ако си забелязъл не съм оставил е-майл), а просто да ме насочат към някое заглавие, с което ще добре да започна като за начало. А след това с какво да продължа??? Не исакм да започвам от главата, та за краката. Аз искам съвет от добрите и от тези, които са доса по-добре запознати от мен играчи.

Благодаря все пак.



Тема Re: Правиланови [re: нaчинaeщ]  
Авторнaчинaeщ (Нерегистриран)
Публикувано16.08.07 11:54



Много благодаря за помощта!!! Ако не ми бяхте помогнали сега незнам какво щях да правя!!! Това е просто още едно потвърждение, че живеем в едно толкова прекрасно кътче от земята наречено БЪЛГАРИЯ!



Тема Re: Правиланови [re: нaчинaeщ]  
АвторMinister (Нерегистриран)
Публикувано20.08.07 10:00



Може и в интернет:



После ти трябва няколко уводни теми за това какво е дебют (началото на играта), мителшпил и ендшпил. Такива неща трябва да търсиш (ако вече не си взел първата книжка).

А тук можеш да понаучиш някои неща:



Тема Re: Правиланови [re: Minister]  
Авторзakъcнял (Нерегистриран)
Публикувано01.02.09 19:37



За вс.начинаещи препоръчвам Шахматните лекции на Капабланка и Учебник шахматны игры на Д.Бронштейн(Бог да го прости).




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.