Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:49 01.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Шах
*Кратък преглед

Тема Обвинения срещу Топаловнови  
Автор ДъpвeнФилocoф (новак)
Публикувано28.01.07 06:31



Германски вестник търси под вола теле и твърди, че Силвио Данаилов подсказва на Топалов по време на турнира във Вайк ан Зее.



Силвио, Силвиооо, що ти трябваше да водиш войни, вместо да посъветваш Топалов да си стегне куфарите и да напусне с чест Елиста ...



Тема Re: Обвинения срещу Топаловнови [re: ДъpвeнФилocoф]  
АвторDF (Нерегистриран)
Публикувано28.01.07 18:31



Мениджърът на Крамник е германец - Карстен Хензел. Това обяснява защо такава публикация излиза в термански вестник.



Тема Всъщност....нови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор abettor (чисто нов)
Публикувано02.02.07 14:30



....от както свят светува винаги шампионите са обвинявани в измама.
Няма да казвам кой е в момента шампиона и най-силен шахматист.
Нищо чудно. Нищо ново. Нищо интересно.
Е, интересното е резултата от турнира във Вайк ан Зее





Тема Re: Обвинения срещу Топаловнови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано04.02.07 20:44



На всеки, имащ отношение към шахмата, му е известно колко напреднаха компютърните програми. Отделно и самите компютри страшно се развиха. И, ако сега все още може да се твърди, че възможностие на човека и машината са равностойни в шаха, скоро последната със сигурност ще е победителят.

В този ред на мисли, е напълно основателно съмнението, че в големите състезания има измами. И, почти сигурно е, че ги има.

Естествено, Топалов е силен шахматист. Но, това не значи, че не е мошеник, напротив - това е важно качество, ако искаш да мамиш добре. Достатъчно е във възлови моменти от играта да бъде "подбутнат" от компютъра, за да няма проблеми срещу който и да е. Силвио Данаилов също е достатъчно добър шахматист, международен майстор май беше, така че, не би му било трудно да прецени, следейки партията, кога Топалов има нужда от помощ. Тогава може да му я даде...

Личното ми мнение е, че Топалов мами. Както и много други на върха.



Тема Re: Обвинения срещу Топаловнови [re: Sargon lll]  
Авторшaxмaтиcт (Нерегистриран)
Публикувано10.02.07 23:20



Личното Ви мнение не струва.Идеята Ви е че не е важно дали мамиш,а дали го правиш добре?!Нито един шахматист не би я възприел,а и Вие едва ли сте такъв.
Веско играе честно,Крамник-също!Останалото е игра на нерви,психология и ...за съжаление политика(в шаха на световно ниво винаги я е имало).



Тема Re: Обвинения срещу Топалов [re: шaxмaтиcт]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано11.02.07 02:29



На мен пък ми е през чепа какво мислите за моето лично мнение!



Въобще не сте схванали идеята ми, но това също ми е през чепа!

Според мен нито Топалов, нито Крамник са честни играчи. Шахматът, като повечето спортове, когато се играе състезателно на високо ниво, е свързан с много пари и слава. Това винаги поражда желание за измама и води до измама. Защото, почне ли се - няма спиране. Ако, си честен - губиш. Както и в чисто физическите спортове - ако, не взимаш стимуланти, нямаш шанс.

Играл съм на състезания от по-ниско ниво като по-млад(доста по-млад), но се отказах рано, просто видях, че има много по-добри от мен, а и ме увлякоха други неща. Ставало е въпрос за Топалов. Тогава никой не можеше да си представи, че ще стане такава звезда, каквато е сега. Имаше много по-обещаващи таланти, е не много, но имаше. Просто ми се струва твърде невероятен, необясним прогреса при него... Както и да е, може и да греша и Топалов да играе почтено. Но, сигурен съм, че състезателният шахмат отдавна е поле за изява на изпечени мошеници и мощни компютърни програми.



Тема Re: Обвинения срещу Топаловнови [re: Sargon lll]  
Автор Colombino (работен)
Публикувано11.02.07 22:54



>> Тогава никой не можеше да си представи, че ще стане такава звезда, каквато е сега. Имаше много по-обещаващи таланти

Глупости! Никога не е имало по-обещаващи таланти от Топалов. Кажи поне един да не си голословен. Той от дете газеше всичко около него. Винаги съм смятал че само той има шанс да стане световен шампион.

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: Обвинения срещу Топаловнови [re: Sargon lll]  
Авторшaxмaтиcт (Нерегистриран)
Публикувано13.02.07 21:41



Всички,които все още се съмняват в почтеността на Веско,моля прочетете статията на Юри Василев в руския сайт Chess pro!Защо не можете да приемете,че все още християнския морал не е погребан!Та Ю.Василев почти цитира думите на Спасителя по повод недостойната кампания с/у Веско в германо-руския печат-"Господи,прости им ,те не знаят какво правят!"



Тема Re: Обвинения срещу Топаловнови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Авторнoвaka (Нерегистриран)
Публикувано04.03.07 22:21



Тоя начин на подсказване, както си го представят германците, ми прилича на нещо, като преписване на изпит от пищови. Твърде елементарно за да сполучи. Много е глупаво, че да го правят нашите
Ще кажете, че и преписването с пищови, понякога сполучва. Да, но само, ако квестора си затваря очите. А тук работата хич не е такава. Най- малкото, щото не сме от великите нации- германци или руснаци...



Тема Re: Обвинения срещу Топаловнови [re: нoвaka]  
АвторCилвиo (Нерегистриран)
Публикувано11.02.09 22:32



Точно сега е момента Веско да опровергае всички с убедителна победа над още един представител на съветската шахматна школа,а след това и на индийската...

.
Сега сигурно се вземат всякакви предпазни мерки и читерството на такова ниво е немислимо...




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.