Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:47 01.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Шах
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Мач Топалов-Крамникнови  
Автор martyn_bg ()
Публикувано07.02.06 20:33



Топалов ако не приеме мач с Крамник, при положение, че втория му осигурява 1 милион Евро, бая ще ми падне в очите, а и не само в моите. Четох форума на Chessbase и преобладаващото мнение е, че Топалов за да може да претендира за титлата световен шампион трябва да приеме предизвикателството. Друг е въпроса, че това ще помогне шаха да се популяризира още повече.



Тема Re: Мач Топалов-Крамникнови [re: martyn_bg]  
АвторAлбaнeцa (Нерегистриран)
Публикувано08.02.06 01:53



1.Топалов има моралното право да откаже такъв мач,защото Крамник беше поканен на световното в Сан Луис,но той отказа.
2.По-добре Веско да не уговаря такъв мач,защото мисля че силата на Веско е в турнирите,а не в мач срещу един човек и обяснявам защо.Защото когато играеш мач с някой дори той да е по-слаб шахматист като цяло може да победи защото просто ти е неудобен съперник.А силата на Веско е когато играе срещу различни играчи се състои в това че той изненадва всеки с нещо.
3.А има и нещо друго в един такъв мач много важно е кой ще победи пръв и след това гони реми до дупка и печели мизерно с грозна и затворена игра и аз се притеснявам Крамник да не направи това.Няма смисъл да ви напомням колко силен играч Крамник...Преди години отупа Каспаров...Затова по-добре Топалов да каже на Крамник да го духа и да чака догодина новото световно.
4.Искам да ви напомня че Крамник беше поканен на световното,но отказа.А не мислете ли че е малко нечестно тогава спрямо участниците в турнира ако не дай си боже(т.е. Веско да загуби) станеш по този начин шампион!!??



Тема Не си обективеннови [re: Aлбaнeцa]  
Автор Colombino (работен)
Публикувано08.02.06 10:25



1.Топалов има моралното право да откаже такъв мач,защото Крамник беше поканен на световното в Сан Луис,но той отказа.

Не е вярно. Ако Топалов откаже такъв мач се признава за по-слаб. Крамник имаше моралното право да не участва в турнира, защото в шаха вече повече от век титлата се отнема в пряк двубой между претендент и шампион.

2.По-добре Веско да не уговаря такъв мач,защото мисля че силата на Веско е в турнирите
...


Това е добър аргумент ... за Крамник. За щастие не е истина. Това което казваш е еквивалентно на 'Ако бяха играли претендентски мач, Топалов едва ли щеше да вземе титлата'. Глупости! Топалов ще скъса задника на Крамник в мач.

3.А има и нещо друго в един такъв мач много важно е кой ще победи пръв и след това гони реми до дупка и печели мизерно с грозна и затворена игра

Не смятам, че в момент има шахматист в света, който може да играе грозна и затворена игра срещу Веско и да има успех. Веско е ужасно изобретателен в разбиването на затворени позиции. Даже на практика много рядко можеш да го видиш да играе с равен материал в средата на играта. Обикновено няма поне качество, което е отишло да счупи нечия крепост, или да направи някоя проходна.

4.Искам да ви напомня че Крамник беше поканен на световното,но отказа.
...

Каза го вече. Аз пак ще ти напомня, че Крамник беше шампион и нормалният начин за отнемане на титлата му не е в масово клане.

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: Не си обективеннови [re: Colombino]  
АвторAлбaнeцa (Нерегистриран)
Публикувано08.02.06 21:06



Но ти забравяш че преди Веско да стане шампион пак имаше турнир за титлата и случайно Рустам Касимджанов,който е бившия световен шампион да е играл с някой подобен мач????
И още нещо мисля че много подценяваш Крамник и с риск да не се съгласиш отново според мен за Веско не знам, но за Крамник мисля че е по силен в мачовете отколкото в турнирите(спомни си какво направи на Мтел мастърс-нищо!),а сега си спомни в мача срещу Каспаров...
Въпреки че това не е точно така то със сигурност Веско няма да премаже Крамник както ти си мислиш....Преди години всички подценяваха Крамник срещу Каспаров а накрая кой се смееше последен?
Така че изхода от един такъв евентуален сблъсък е абсолютно непредвидим и не отписвайте Крамник,въпреки че в момента не е в добра форма.....
Но ако питате мен хората искат този сблъсък,но този мач ще се състои не заради това...Аз мисля че този мач ще се състои за да може някой да си гепи кинти от реклама и от всичките му права и т.н.Нали знаете което не се купува с пари се купува с много пари за жалост.......



Тема Според мен...нови [re: Aлбaнeцa]  
Автор abettor (добър)
Публикувано14.02.06 06:00



...съвременните професионални шахматисти, футболисти и други спортисти....играят за пари!!! А това означава, че мач Топалов - Крамник трябва да има, след като наградния фонд е осигурен.
Това да не ви е средата на 20 век, когато световните шампиони бяха "примадони" и диктуваха условията.
А с Коломбино съм съгласен - Топалов ще скъса трътката на Крамник. И не защото подценявам Крамник. Просто Веско в момента наистина играе ужасно силно (дай Боже да задържи тази си форма) и на практика е най-силният играч. Без значение турнир или двубой...
Но интересното е - а какво ще стане с Крамник (който всячески бяга от силни турнири напоследък) когато Веско го бие? Според мен - ще отиде в небитието.




ab alio exspectes, alteri quod feceris

Тема Re: Според мен...нови [re: abettor]  
Автортoп (Нерегистриран)
Публикувано14.07.06 10:35



Мачът вече е организиран. Прогнози?



Тема Re: Според мен...нови [re: тoп]  
Авторвcичko e яcнo (Нерегистриран)
Публикувано15.07.06 18:58







Тема Re: Мач Топалов-Крамникнови [re: martyn_bg]  
АвторGogo (Нерегистриран)
Публикувано21.09.06 22:12



zdraweite,
kade mozhe da se slediat "online" partiite?



Тема Re: Мач Топалов-Крамник [re: Gogo]  
Авторchessmaster (Нерегистриран)
Публикувано22.09.06 04:42



Kak kude be momche po interenet





Тема Re: Мач Топалов-Крамникнови [re: Gogo]  
Авторchessmaster (Нерегистриран)
Публикувано22.09.06 04:43



Ja probvai http://www.worldchess2006.com






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.