Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:09 25.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Шах
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Българси гамбит в холандска защита  
АвторPackoлниkoв (Нерегистриран)
Публикувано31.12.02 03:13



1.d4 f5
2.c4 kf6
3.Og5 e5!?

Посволявам си да нарека тази разновидност на холандска защита "Български гамбит".Прочее този вариант се срещна в моя блиц партия която проиграх не заради 3... е5.Черните получават силна атака с тенденция да отиграят пе6ката.



Тема Re: Българси гамбит в холандска защитанови [re: Packoлниkoв]  
АвторCтayнтoн (Нерегистриран)
Публикувано31.12.02 10:00



Не ми стана ясно как получават тази силна атака, след като освен пешка губят и кон, а продължения, които да водят до атака аз не виждам. Обясни ни по-подробно в какво се изразява тази "атака"



Тема Re: Българси гамбит в холандска защитанови [re: Cтayнтoн]  
Авторпpocт шaxмaтиcт (Нерегистриран)
Публикувано02.01.03 08:33



Това ме навежда на мисълта, че мога да изобретя поне 100 гамбита с жертви на коне, офицери, топове, дами... и накрая на царя



Тема Re: Българси гамбит в холандска защитанови [re: пpocт шaxмaтиcт]  
Автор ~Gallant~ (sweet liar)
Публикувано02.01.03 11:57



Може, убеден съм, че ще го направиш. Те шахматните гении просто досега не са се сетили или ги е мързяло.



Тема Re: Не се губи кон.Аз как не загубихнови [re: Cтayнтoн]  
АвторPackoлниkoв (Нерегистриран)
Публикувано08.01.03 18:13



?




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.